Premiership, 32. kolo, 31.03.2019, 15:00 h
Cardiff
Cardiff 1:2 Chelsea
Chelsea

Cardiff imao puni plijen, Chelsea proigrao u posljednjim minutama i došao do pobjede

Jan Šneler • nedjelja, 31.03.2019.

U 32. kolu engleske Premierlige, Cardiff je na svom terenu imao veliko vodstvo protiv Chelseaja i praktički pobjedu na dohvat ruke, ali odličnom završnicom i greškom sudaca gosti su došli do slavlja...

Sve u svojim rukama imali su nogometaši Cardiffa. Velšanima prijeti ispadanje ove sezone i ne treba niti govoriti koliko bi im tri boda pomogla u borbi za ostanak. Na njihovu žalost, unatoč vodstvu, protiv Chelseaja nije išlo, a nakon utakmice puno će se pričati o izjednačujućem pogotku gostiju koji je postignut iz očiglednog zaleđa.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez velikih uzbuđenja te se Chelsea nije uspio nametnuti kao što se očekivalo. Također, prema predviđanjima, Cardiff se postavio dosta čvrsto, ali motivirano da dođe do vrijednih bodova. Gosti jesu bili opasniji, ali osim pokušaja Williana iz 38. minute, ne možemo izdvojiti neku značajniju prigodu. Chelseajev Brazilac je opalio iz slobodnjaka, a lopta je otišla malo pored gola.

U nastavku susreta, veliki šok za domaće već na početku. Sjajno je tukao Victor Camarasa i pogodio same rašlje te tako doveo Cardiff u vodstvo. Ozbiljniji su bili gosti, pogotovo nakon primljenog pogotka, no nisu uspijevali slomiti otpor domaćih. U 63. minuti udarac je okušao i Mateo Kovačić, no njegov pokušaj odlazi preko gola.

Svoje prilike imali su Gonzalo Higuain i Willian, no niti njihovi udarci nisu ulazili u mrežu. Konačno, Chelsea je uspio izjednačiti u 84. minuti. Marcos Alonso prebacio je loptu do Cesara Azpilicuete koji glavom zabija za 1:1. Ponovljena snimka pokazala je kako je španjolski branič bio u debelom zaleđu kada je prihvatio dodavanje Alonsa, no na žalost domaćih, pogodak je priznat.

Poludjeli su domaći, trener Neil Warnock je divljao na klupi, ali pomoći nije bilo. Malo kasnije, domaći su tražili crveni karton za Antonija Rudigera koji je napravio prekršaj na Kennethu Zohoreu. Da nesreća nikada ne dolazi sama, dokaz je drugi pogodak gostiju.

U sudačkoj nadoknadi, Willian je lijepo ubacio, lopta je preletjela sve i došla do Rubena Loftus-Cheeka koji sjajnim udarcem glavom donosi pobjedu svojoj momčadi. Do kraja susreta, gosti su još imali nekoliko šansi povećati vodstvo, ali rezultat se nije mijenjao.

Bluesi su tako spriječili pravu katastrofu, dok je Cardiff propustio doći do bodova koji bi im mogli nedostajati pri borbi za ostanak. Još jednom pokazala se potreba da se u Premierligu uvede VAR jer ovo je još jedan dokaz velikih grešaka engleskih sudaca. Dodajmo kako je Kovačić odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.