Bavarci pregazili Brekalov Wolfsburg, Borussia tek u završnici slomila Stuttgart

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Odigrana su četiri susreta 25. kola Bundeslige, a lideri su upisali očekibane pobjede. Posebno uvjerljiv bio je Bayern protiv Wolfsburga...

Bayern opet igra jako dobro, a to je potvrdio i protiv Wolfsburga kojeg je pregazio sa 6:0. Gosti s Josipom Brekalom na terenu svih 90 minuta nisu imali baš nikakve šanse, domaćin je potpuno dominirao i bilo j samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti.

U prvom poluvremenu Bavarci su postigla dva pogotka, strijelci su bili Serge Gnabry i Robert Lewandowski koji je tako postao stranac s najviše golova u povijesti Bundeslige čime je prestigao Claudija Pizarra.

U drugom dijelu gosti su se potpuno raspali i primili četiri pogotka. Prvo je James Rodriguez povisio na 3.0, a onda su u zadnjih 15 minuta zabijali Müller, Kimmich i Lewandowski za konačnih 6:0.

Embed from Getty Images

Borussia Dortmund nije imala lagan posao protiv davljenika Stuttgarta kojeg je svladala s 3:1. Domaćin je bio bolji i zasluženo je slavio, a tri boda osigurao je tek u završnih deset minuta.

Prvi pogodak stigao je u 62. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Marco Reus da bi Marc-Oliver Kempf poravnao deset minuta kasnije.

Stvari su ipak otišle u željenom smjeru za Dortmund nakon ulaska Christiana Pulišića koji je prvo asistirao Pacu Alcaceru za novu prednost domaćina, a zatim i sam zabio za 3:1.

Dortmund i Bayern tako ostaju bodovno poravnati na vrhu ljestvice i nastavljaju bitku za naslov prvaka.

Freiburg je ugostio Herthu i svladao ju je s 2:1 nesretnim autogolom Vedada Ibiševića u 80. minuti. Tri minute prije toga Ibišević je poravnao nakon što je domaćin vodio od 27. minute golom Petersena.

Kiksao je RB Leipzig koji je odigrao samo 0:0 kod kuće s Augsburgom.