Chelsea slavio u londonskom derbiju protiv Tottenhama, Redsi petardom ispratili Watford kući

Marjan Kreševac • srijeda, 27.02.2019.

U srijedu je u Premiershipu odigrano šest utakmica u kojima su strijelci bili izrazito raspoloženi. Liverpool je s 5:0 kod kuće slavio protiv Watforda dok je Arsenal s 5:1 bio bolji od Bournemoutha. Važne pobjede u utrci za Ligom prvaka izborili su Manchester United slavljem 3:1 protiv Crystal Palacea i Chelsea 2:0 protiv Tottenhama...

Arsenal je visokom pobjedom od 5:1 nad Bournemouthom ostao jedan bod ispred Manchester Uniteda u utrci za Ligom prvaka. Ovo je Topnicima bila osma uzastopna domaća pobjeda. Već vrlo rano, u četvrtoj minuti, domaći su poveli pogotkom Mesuta Özila. Nijemac je bio vrlo raspoložen na večerašnjoj utakmici, nakon što je postigao prvi pogodak u 27. minuti asistirao je Mhitarjanu za drugi.

Tračak nade pojavio se za goste u 30. minuti kada je Mousset nakon pogreške domaće obrane smanjio na 2:1. Međutim sve nade Bournemoutha u prekid niza od sedam poraza rasplinule su se poput sapunice početkom drugog dijela susreta. U 47. minuti Koscielny je nakon slobodnog udarca zabio iz blizine za 3:1. Do kraja susreta gostujuća mreža tresla se još dva puta, prvo je zabio Aubameyang u 69. minuti, a točku na i stavio je Lacazette u 78.

Embed from Getty Images

Liverpool je protiv Watforda već nakon 20 minuta imao dva pogotka prednosti i to prvenstveno zahvaljujući Manéu. Prvi pogodak zabio je glavom u devetoj minuti, a drugi petom u 20. na asistenciju Trent Alexander-Arnolda. Nakon ovako uraganskog početka mirisalo je na katastrofu Watforda, međutim Redsi su na novi pogodak čekali do 66. minute kada se među strijelce upisao Origi. Inspiriran svojim kolegom iz napada Van Dijk je također postigao dva pogotka i to u 79. i 82. minuti za konačnih 5:0 i povratak na prvo mjesto Premiershipa. Lovren nije nastupio za Liverpool.

Tottenham je stigao na Stamford Bridge s poljuljanim nadama u osvajanje titule nakon subotnjeg poraza od Burnleyja i nadali su se da kod Chelseaja večeras mogu doći do bodova. Sarri se našao u problemima nakon ogleda s Cityjem i trzavicama s vratarem Arrizabalagom, ali ako je bilo sumnje u njegovu budućnost na klupi ona je privremeno otklonjena večerašnjom izvedbom njegove momčadi. Domaći su konstantno pritiskali, Higuain je zatresao okvir gola, ali lopta sve do 57. minute i udarca Pedra nije htjela u mrežu. Pokušali su gosti nakon gola nešto konkretnije napraviti, ali autogol Trippiera u 84. minuti sasjekao je sve njihove nade u korijenu. Kovačić je započeo susret i igrao do 77. minute.

Romelu Lukaku s dva je pogotka u 33. i 58. minuti učinio kriznu situaciju s ozljedama u Manchester Unitedu podnošljivijom. Palace se vratio u život zahvaljujući pogotku Warda u 66. minuti, ali sve eventualne dvojbe oko pobjednika odagnao je Young u 83. Drugi klub iz Manchestera, City, slavio je s 1:0 kod kuće protiv West Hama zahvaljujući pogotku Agüera s bijele točke u 59. minuti. U posljednjem susretu Southampton je protiv Fulhama riješio sve u prvom poluvremenu zahvaljujući pogocima Romeua u 23. i Ward-Provesa u 40.