Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 09.02.2019, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 783

Branimir Korać • subota, 09.02.2019.

Slaven Belupo odigrao je vrlo dobru utakmicu na svom stadionu u Koprivnici protiv Gorice i zasluženo je slavio s 2:0. Nakon serije poraza, Slaven je pod vodstvom Ivice Sertića napokon stigao do pobjede...

Podatak o čak 12 neodlučenih utakmica i neslužbeni naziv "kralja remija" možda je djelomično simpatičan, ali Koprivničanci bi zasigurno više voljeli da bilježe pobjede. Tako ih itekako veseli činjenica da su uspjeli na svom stadionu upisati pobjedu protiv Gorice s 2:0.

U prva dva susreta s Goričanima ove sezone ostali su bez pobjede, ali ovaj put bili su uspješniji i uzeli pobjedu, prvu otkako je na klupi Ivica Sertić.

Vrlo rano Slaven je došao do ugodne prednosti. Već u četvrtoj minuti Ivan Krstanović zabio je za vodstvo Slavena, a deset minuta kasnije domaćin je imao već i 2:0. Ovaj put Menalo je pronašao Puclina koji povećava vodstvo.

Do kraja prvog dijela po jedna veća prilika na svakoj strani, prvo je Krstanović upropastio odličan posao raspoloženog Menala, a onda je na drugoj strani neprecizan bio Marina.

U drugom poluvremenu Goričani su mogli doći do smanjenja zaostatka već nakon deset minuta, no Lovrić je iz slobodnog udarca samo zatresao okvir gola.

Veliku priliku domaćin je propustio u 83. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Nakon prekršaja nad Jelićem u 16 metara, dosuđen je penal koji Bačelić-Grgić izvodi vrlo loše i Kahlina brani njegov pokušaj.

U samoj završnici Goričanima nije priznat pogodak koji je postigao Ronaldo, ali bio je u zaleđu.

Odličan nastup Koprivničanaca koji su tako stigli do tri boda dok su Goričani odigrali lošije nego u prošlom kolu protiv Rijeke.