Premiership, 25. kolo, 02.02.2019, 13:30 h
Tottenham 1:0 Newcastle
Newcastle

Tottenham dominirao, presudila pogreška vratara Newcastlea

Jan Šneler • subota, 02.02.2019.

U 25. kolu engleske Premierlige, Tottenham je na svom terenu uspio doći do pobjede protiv Newcastlea. Iako su domaći nogometaši dominirali tijekom cijelog susreta, slavlje im je donijela tek velika greška gostujućeg vratara...

Na velebnom Wembleyju, Tottenham je došao do 19. pobjede ove sezone. U 25. kolu Premierlige Spursi su s 1:0 slavili protiv Newcastlea i nastavili borbu za naslov prvaka. Iako je Tottenham bio bolji tijekom cijelog susreta, pobjedu im je uz odličan udarac Heung-Min Sona, donijela i greška vratara Newcastlea.

Furiozno je krenuo Tottenham u susret. Pritisnuli su domaćini od početka goste, a nakon petnaestak minuta došli do nekoliko odličnih prilika. U 17. minuti Lucas Moura je dobro tukao, ali njegov udarac odlazi malo pored gola. Nešto kasnije Erik Lamela pogađa gredu, da bi odmah potom Lucas još jednom pucao preko gola.

Vrlo rezerviran je bio Newcastle u prvom dijelu i njihovi pokušaji nisu bili pretjerano opasni. Tottenham ipak nije uspio iskoristiti dominaciju i doći do vrijednog pogotka. U nastavku utakmice Svrake dolaze do sjajne prilike. Glavom je pucao Jose Rondon, no sada gosti pogađaju okvir gola.

Spursi su ipak vrlo brzo vratili prednost posjeda i ponovno zagospodarili terenom, no do pogotka nisu uspijevali doći. Ubacio je Mauricio Pochettino u igru i jedinog pravog napadača Fernanda Llorentea i to se brzo pokazalo kao dobar potez jer je Španjolac u nekoliko navrata bio opasan po gol gostiju.

Utakmica je ipak izgubila na ritmu, gosti su dosta dobro zaustavljali napade domaćih, ali susret je odlučila greška vratara. U 83. minuti Son je primio lijepu loptu od Llorentea, pucao oštro po sredini gola, a Martinu Dubravki lopta prolazi kroz ruke i ulazi u mrežu.

Do kraja susreta, Tottenham je zatvorio utakmicu i mirno ju priveo kraju. Iako nisu briljirali, Spursi su bez dvojice važnih igrača, Harryja Kanea i Delea Allija uspjeli doći do važna tri boda u borbi za naslov prvaka.