Premiership, 20. kolo, 30.12.2018, 13:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 0:1 Chelsea
Chelsea

Chelsea minimalno slavio u londonskom derbiju i zaključio godinu na četvrtom mjestu

Jan Šneler • nedjelja, 30.12.2018.

U 20. kolu engleske Premierlige, nogometaši Chelseaja minimalno su slavili na gostovanju kod Crystal Palacea i povećali prednost u odnosu na petoplasirani Arsenal...

Iako su u prosincu iznenadili Manchester City i Leicester, nogometaši Crystal Palacea nisu uspjeli ponoviti isto protiv Chelseaja. U današnjem susretu 20. kola Premierlige, gosti iz Londona su slavili s minimalnih 1:0.

Chelsea je bio bolji tijekom cijelog susreta, a razlika u odnosu dvije momčadi najvidljivija je bila u prvom dijelu. U potpunosti su dominirali gosti, imali inicijativu i prilike, ali do pogotka nisu stizali. Na odmor se otišlo s neriješenih 0:0, ali već početkom nastavka gosti stižu do pogotka.

U 51. minuti, nakon ubačaja Davida Luiza, najspretniji u šesnaestercu bio je N'Golo Kante koji je zabio za 0:1. Francuz inače nije poznat po zabijanju pogodaka, iako mu je ovo već treći gol ove sezone čime je već sada izjednačio broj golova u prethodne tri godine (dvije sezone za Chelsea i jednu za Leicester).

Jasno, s pogotkom u rukama, gosti su mogli malo usporiti te su mirno zadržali prednost do samoga kraja. Olivier Giroud postigao je pogodak za povećanje vodstva, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije. Istaknimo kako je Mateo Kovačić u igru ušao tek u 88. minuti umjesto Rossa Barkleyja.