Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 11.11.2018, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Goran Gabrilo, Igor Krmar, Mario Pepur
Antonio Mirko Čolak 7'
Zoran Kvržić 35'
Rijeka

Branimir Korać • nedjelja, 11.11.2018.

Nedjeljni program u HT Prvoj ligi otvoren je u Puli gdje je Rijeka gostovala kod Istre 1961 i uzela sva tri boda unatoč nastupu koji nije oduševio...

Igor Bišćan uspio je podići riječku momčad i u Pulu je otputovao isključivo po sva tri boda. Očekivao se zanimljiv susret, a takav je i bio iako su Riječani već u prvom poluvremenu došli do dva gola prednosti. U završnici je nakon velike pogreške Escovala Istra uspjela smanjiti, ali ne i potpuno se vratiti u susret.

Bez nekolicine vrlo važnih igrača, među njima i prvog strijelca Miereza, Istra je pružila dobar otpor, no na kraju je ipak ostala bez bodova porazom 2:1 čime je ujedno i ostala na predzadnjem mjestu na ljestvici.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i odmah su zaprijetili preko Gorgona, Čondrić je tu bio uspješan, ali u sedmoj minuti morao je po loptu u mrežu. Heber je odlično asistirao za Čolaka koji zabija za vodstvo.

Uslijedilo je bolje razdoblje igre domaćina koji je uspio stvoriti pritisak te Riječane natjerati na obranu, a najbolju priliku propustio je u 28. minuti Adrian Fuentes na kojeg je riječka obrana zaboravila, ostao je sam u 16 metara, ali nije nadmudrio Slugu.

Iako je u tom razdoblju Istra bila bolja, Rijeka je stigla do drugog pogotka. Heber je još jednom asistirao, ovaj put u sredini je pronašao Kvržića koji se dobro snašao i iz blizine zabio za 2:0.

U drugom dijelu Rijeka je uspjela umanjiti taj pritisak domaćina i odmaknuti igru na sredinu terena, koncentrirala se uglavnom na čuvanje rezultata, a u završnici susreta zakomplicirala si je situaciju.

Veliku pogrešku napravio je Escoval koji je nonšalantnom reakcijom dozvolio Perić-Komšiću da mu uzme loptu, ovaj je sam otišao prema Slugi i smanjio na 2:1.

Dogodilo se to u 88. minuti, bilo je malo vremena za novi pritisak domaćina, ali ipak je imao jednu zanimljivu priliku kada je ubacio Sane, a loše reagirao u kaznenom prostoru Iglesias.

Rijeka nije briljirala, ali je uzela sva tri boda što je Bišćanu u ovom trenutku i najbitnije.