Frosinone uvjerljiv, Jurićeva Genoa remizirala s Udineseom

Jan Šneler • nedjelja, 28.10.2018.

Veliko iznenađenje priredio je Frosinone u 10. kolu Serie A te je na gostovanju kod SPAL-a došao do prve ovosezonske pobjede...

Odigrana su još četiri susreta talijanske Serie A, a najzanimljivije je bilo u Ferrari gdje je ondašnji SPAL teško poražen od pretposljednjeg Frosinonea. Frosinone je dugo bio jedina momčad Serie A koja nije postigla niti pogodak, a sada su konačno upisali i prvu pobjedu.

Cagliari je upisao važnu pobjedu protiv posljednjeg Chieva. Iako se nalaze na začelju ljestvice, nogometaši Chieva nisu došli opušteno na gostovanje te su bili tijekom drugog dijela vrlo opasni. Nakon prvih petnaest minuta susreta domaći su došli do vodstva. Leonardo Pavoletti je lijepo skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Bolji je bio Cagliari u uvodnom dijelu susreta, no do drugog pogotka nije stigao. U nastavku susreta, Chievo pokazuje puno bolju igru, konstantno napada, ali u 59. minuti Lucas Castro povećava vodstvo domaćih. Do kraja susreta bolji su bili gosti, došli su do smanjenja rezultata u 80. minuti preko Mariusza Stepinskog, ali do boda nisu stigli. Napomenimo kako su u pobjedi Cagliarija sudjelovali Darijo Srna i Filip Bradarić koji je igrao do 76. minute.

Momčad koju su mnogi otpisali upisala je iznenađujuću pobjedu na gostovanju kod SPAL-a. Frosinone je s 0:3 otpuhao domaće koji su prije samo tjedan dana svladali Romu. Nije ovo bila prekrasna utakmica koja je obilovala prilikama, ali su gosti bili efikasni. Mreže su mirovale prvih 40 minuta, da bi potom Raman Chibsah doveo goste u vodstvo.

Vrlo brzo nakon odmora, Camillo Ciano se lijepo snašao u šesnaestercu i pogodio za 0:2 Frosinonea. Sve je moglo biti riješeno u 59. minuti, no Marco Capuano je pogodio stativu. Ipak, točku na i postavio je Andrea Pinamonti pogotkom u posljednjim minutama susreta.

Genoa koju vodi Ivan Jurić dva puta je vodila protiv Udinesea, ali do pobjede nije stigla. Utakmica je krenula žestoko te smo u prvih pola sata vidjeli nekoliko sjajnih prilika za svake strane. Ipak, mreže se nisu tresle. U 32. minuti, domaće u vodstvo dovodi Romulo preciznim udarcem s bijele točke.

Gosti se ipak nisu predavali te su imali prilike za izjednačenje, no to im je pošlo za rukom tek u drugom dijelu susreta. Nakon mirnog početka nastavka susreta, Kevin Lasagna u 65. minuti pogađa glavom za 1:1. Nije dugo trajalo slavlje gostiju jer je tri minute kasnije, Gabriel Romero pogodio za novo vodstvo domaćih.

Još manje trajalo je veselje Genoe jer je dvije minute nakon njihovog pogotka, Rodrigo De Paul odličnim šutom zabio za 2:2. Nakon sadržajnih desetak minuta, utakmica se primirila, a Genoa je ostala i bez Romera zbog crvenog kartona. Rezultat se više nije mijenjao i ostaje dojam kako je remi najpravedniji ishod. U igru za goste u 85. minuti ušao je Andrija Balić.

Istim rezultatom završio je susret Sassuola i Bologne. Bologna je došla u vodstvo već u drugoj minuti preko Rodriga Palacija. Par minuta kasnije, novi šok za domaće, ali Federico Santander pogađa stativu. Od potencijalno bezizlazne situacije, Sassuolo je vrlo brzo došao do izjednačenja. Marlon je dočekao odbijenu loptu i poslao ju u mrežu za 1:1.

Bologna se nije predavala i u 56. minuti došla je do novog vodstva. Ibrahim Mbaye je lijepo primio centaršut i zabio za novo vodstvo gostiju. Činilo se da će gosti otići kući s tri boda, no onda je Kevin-Prince Boateng preciznim udarcem s bijele točke pogodio za 2:2. Na samom kraju susreta, domaći su mogli potpuno preokrenuti rezultat, no Alessandro Matri pogodio je prečku.