Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.10.2018.

U tri poslijepodnevna susreta u Serie A postignuto je čak 12 pogodaka, a najviše u Veroni gdje je Atalanta upisala visoku pobjedu protiv posljednjeplasiranog Chieva...

Četvrtu utakmicu zaredom nogometaši Torina su neporaženi, a mogu žaliti što nisu odnijeli pobjedu i s gostovanja u Bologni. Imali su odličnu situaciju, vodili 2:0, ali u zadnjih pola sata Bologna je uspjela doći do poravnanja i izjednačiti na 2:2.

U 14. minuti gosti su poveli lijepim pogotkom Iaga Falquea koji se othrvao braničima Bologne i onda krasno pogodio s ruba kaznenog prostora.

Falque je odradio veliki posao i kod drugog gola gostiju kada je u 54. minuti odlično pronašao u 16 metara Danielea Basellija koji rutinski zabija za 2:0.

Činilo se kako Bologna ide prema novom porazu, ali ipak se uspjela vratiti. U 59. minuti Federico Santander je iz gužve u petercu smanjio zaostatak da bi u 77. minuti obrana gostiju dosta loše reagirala, Arturo Calabresi došao pred vratara i zabio za poravnanje i veliki bod Bologne.

Lazio je došao do važnih bodova u gostima kod Parme koju je svladao s 2:0. U ovom susretu Rimljanima nije mogao pomoći Milan Badelj koji je propustio susret zbog ozljede.

Gosti su dominirali, bili opasniji i bolji protivnik, ali tek u zadnjih pet minuta Lazio je osigurao pobjedu. U 81. minuti Ciro Immobile iz kaznenog udarca doveo je Lazio u vodstvo, a točku na i stavio je u sudačkoj nadoknadi Joaquin Correa.

Atalanta je u gostima pregazila posljednjeplasirani Chievo s 5:1 i tako napokon došla do pobjede. Sušno razdoblje tako je prekinuto, a Chievo s druge strane ostaje u minusu jer otkako su mu oduzeta tri boda čime je stigao na minus jedan, nije uspio uhvatiti niti remi.

Hat-trick u pobjedi Atalante postigao je Josip Iličić, a po jedan gol zabili su Marten de Roon i Robin Gosens. Pogodak za domaćina kod 5:0 postigao je Valter Birsa. Mario Pašalić u 60. minuti ušao je umjesto Birse, a Chievo je od 40. minute igrao s igračem manje jer je dva žuta kartona zaradio Federico Barba.