Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.09.2018.

Gennaro Gattuso može malo odahnuti, Milan je napokon došao do pobjede i to na teškom gostovanju kod Sassuola gdje je uvjerljivo slavio...

Vrlo važnu pobjedu upisali su nogometaši Milana, u trenucima kada se već počelo sve glasnije govoriti o potencijalnom otkazu Gennaru Gattusu nakon lošeg ulaska u sezonu. Gostovanje kod Sassuola nije bilo nimalo jednostavno, međutim Milan je odigrao vrlo dobro i slavio s 4:1.

Milan je odlično otvorio utakmicu i prvi opasno zaprijetio kada je Suso pogodio gredu da bi ubrzo u velikoj prilici bio i Franck Kessie, ali Pol Lirola izbio je s gol linije.

U 39. minuti Milan je poveo. Kessie je dugo vukao loptu, obrana Sassuola nije ga shvatila ozbiljno i kada je došao nadomak kaznenog prostora opalio je u donji kut.

Odmah na početku drugog dijela Milan dolazi do povećanja prednosti. Krasnim udarcem u suprotni gornji kut Suso je povisio na 2:0 proslavivši tako 100. nastup u Serie A.

Dva gola prednosti za Milan ove sezone nije bila sigurna prednost, ali ovaj put zabili su gosti i treći kako pobjeda ne bi dolazila u pitanje. U 60. minuti Samu Castillejo lijepim udarcem odveo je goste na sigurnu prednost.

Osam minuta kasnije Filip Đuričić lijepo je pogodio niskim udarcem u kut za smanjenje zaostatka, ali Sassuolo nije mogao više od toga.

U završnici susreta Suso je još jednim pogotkom zaključio priču i donio visoku pobjedu Milanu.

Kod gostiju u konkurenciji za nastup bio je i Alen Halilović koji je odgledao utakmicu s klupe.

U ranijem terminu Parma je ugostila Empoli i tijesno slavila s 1:0 pogotkom Gervinha u 33. minuti.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...