Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 16.09.2018, 16:30 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 993
Lokomotiva

Lokomotiva projurila do pobjede u golijadi u Koprivnici, Kastrati zabio hat-trick

Petar Jenjić • nedjelja, 16.09.2018.

Nogometaši Lokomotive stigli su do četvrte pobjede ove sezone u HT Prvoj ligi. Vrlo sigurnu pobjedu, u vrlo uzbudljivoj i pogodaka prepunoj utakmici, Lokosi su upisali na gostovanju kod Slaven Belupa kojeg su porazili s 5:2...

Pravu golijadu mogli smo vidjeti u Koprivnici gdje je do četvrte prvenstvene pobjede stigla Lokomotiva koja je slavila s visokih 5:2. Junak utakmice bio je Lirim Kastrati koji se tri puta upisao u strijelce.

Već do 47. minute gosti su imali vodstvo od 3:0, domaćin dvama pogocima dolazi vrlo blizu poravnanja ili eventualnog preokreta, no tu je i stao. S nova dva gola Lokosi rješavaju pitanje konačnog pobjednika.

S trojicom novih igrača u početnoj je postavi krenuo gostujući trener koji je mogao biti zadovoljan kako je njegova momčad odigrala prvo poluvrijeme. Nekoliko solidnih prigoda imala je Lokomotiva prije prvog pogotka, koji je stigao u 23. minuti.

Domagoj Drožđek napravio je većinu posla, sjurio se po lijevoj strani i proigrao Dejana Radonjića koji je proslijedio loptu za Lirima Kastratija na desnoj strani, a ovaj lijepo naciljao i pogodio suprotni kut protivničkog gola.

Asistent za pogodak odlično je pucao nekoliko minuta kasnije, no njegov je udarac završio na gredi. Na novi gol čekalo se do 41. minute, ponovno je Radonjić bio asistent, a ovoga je puta glavom pogodio Toni Datković.

Na samom otvaranju drugog poluvremena zagrebačka momčad dodatno je podebljala vodstvo. Jan Lecjaks proigrao je Kastratija koji je pucao prema golu i poslao loptu golmanu kroz noge.

Slaven Belupo smanjio je zaostatak 20 minuta prije kraja utakmice nakon što je iskoristio pogrešku Lecjaksa na vlastitoj polovici terena. Poentirao je Stipe Bačelić-Grgić. Imali su Lokosi dvije dobre prilike za četvrti pogodak, ali nakon što ih nisu uspjeli iskoristiti, stigla je kazna na drugoj strani kada je glavom loptu u mrežu skrenuo Matej Jelić

Međutim, već u sljedećem napadu, kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika, Lokomotiva je postigla još jedan pogodak, točnije Lirim Kastrati, svoj treći na utakmici, nakon što ga je proigrao Ivan Krstanović.

Asistent za četvrti pogodak upisao se u strijelce odmah u sljedećem napadu nakon dodavanja Uzunija koji je u debiju pokazao jako puno i sigurno će biti dobro pojačanje za Lokose.