Premiership, 4. kolo, 02.09.2018, 14:30 h
Cardiff
Cardiff 2:3 Arsenal
Arsenal

Jan Šneler • nedjelja, 02.09.2018.

Iako se očekivala lakša pobjeda protiv velškog kluba koji u tri susreta nije postigao niti pogotka, Arsenal je ponovno pokazao određene slabosti...

Novi trener Arsenala Unai Emery ponovno će se naći na meti brojnih kritika. Nakon četiri odigrana kola, Arsenal ima tek šest bodova i ne oduševljava igrom. Emery ima svoje ideje, zamisli, no ono što će mu biti najpotrebnije jest strpljenje navijača Topnika koji nakon odlaska Arsenea Wengera žele što brži uspjeh.

Prvi je do pogotka mogao doći Cardiff već u uvodnim minutama, no udarac Harryja Artera otišao je preko gola. Arsenal je nešto kasnije zaprijetio preko Aarona Ramseyja, no njegov šut vratar je odbio u korner. Upravo nakon kornera, Topnici su došli do vodstva. Ubacio je Granit Xhaka, a odlično u prazan prostor utrčao Shkodran Mustafi i glavom poslao loptu ispod prečke.

Igra se rasplamsala i prilike su frcale na obje strane. Pokušavali su Mesut Özil s jedne te Joe Ralls i Bobby Reid s druge, no uspjeha nije bilo. Ipak, najbolju priliku imao je Alexandre Lacazette čiji je dobar udarac pogodio stativu.

Utakmica se primirila te se činilo kako će gosti otići na odmor s minimalnim vodstvom, no onda je Cardiff došao do prvog pogotka ove sezone. U drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon jedne gužve u šesnaestercu, Victor Camarasa je silovitim udarcem donio domaćima izjednačenje.

Iako je Arsenal bio bolja momčad u prvom dijelu, ne može se reći kako je Cardiff sretno došao do pogotka jer su promašili nekoliko izglednih prilika ranije. U drugom dijelu, Arsenal ponovno dolazi do vodstva. U 62. minuti, Pierre-Emerick Aubameyang odigrao je odličan dupli pas s Lacazetteom te je prekrasnim udarcem pogodio za 1:2. Činilo se da će sada Arsenal ipak primiriti situaciju i možda doći do novog pogotka, no osam minuta kasnije, domaći ponovno uzvraćaju udarac.

Nakon jednog dugog ubačaja, Sean Morrison prebacio je loptu do Dannyja Warda, a ovaj sjajnim udarcem glavom s desetak metara matira nemoćnog Petra Čecha. Utakmica je ušla u posljednjih desetak minuta te se činilo kako Topnici neće ponovno uspjeti doći do prednosti koja bi im donijela tri boda.

S tim se nije složio Lacazette koji se prekrasno okrenuo u šesnaestercu i još ljepše iskosa, silovito tukao i pogodio za konačnu pobjedu Arsenala. Mogao je Cardiff doći do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi, no Morrison nije uspio najbolje zahvatiti loptu.