Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 26.08.2018, 21:00 h, Rujevica, gledatelja: 4517
Istra 1961

Sjajna utakmica na Rujevici, hat-trick Hebera nije pomogao Rijeci, Istra stigla do boda

Petar Jenjić • nedjelja, 26.08.2018.

Sjajna utakmica odigrana je na Rujevici gdje je Rijeka ugostila Istru 1961. Dvoboj prve i posljednje momčadi lige završen je rezultatom 3:3, a domaćinu nije pomogao niti hat-trick Hebera...

Najbolja utakmica dosadašnjeg dijela sezone u HT Prvoj ligi odigrana je na Rujevici gdje je igrala prva Rijeka i posljednja Istra 1961. Sjajan susret s jednim hat-trickom i sa šest postignutih pogodaka završen je rezultatom 3:3.

Junak Rijeke zasigurno bi bio Heber koji je bio iznimno raspoložen večeras, ali ni njegov hat-trick nije pomogao u utakmici protiv suparnika koji se pokazao u jako dobrom svijetlu.

Odmah na samom otvaranju utakmice bilo je vrlo uzbudljivo. Iz prve akcije na dvoboju povela je Istra. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru za loptu se izborio Antonio Ivančić kojem je lopta otišla preko noge, ali samo do Ramona Miereza koji je iz vrlo dvojbene situacije šalje u mrežu.

Niti minutu nije trajalo vodstvo gostujuće momčadi. Ubacio je s desne strane Alexander Gorgon, Čolak prenio loptu, a Heber lijepo smirio i zakucao u gol.

Tek je desetak minuta prošlo od novog pogotka, točnije, do novog vodstva Istre. Roberto Punčec bio je jako neoprezan na nekih tridesetak metara od gola, loptu je ukrao Mierez, sjurio se u kazneni prostor i postigao drugi pogodak na susretu.

Jako dobro igrala je Istra koja se postavila vrlo hrabro i odlučno u želji za što boljim rezultatom. U 27. minuti ponovno je opasno živjela Rijeka, ubacio je Cardozo iz slobodnog udarca, Rodriguez je pucao glavom, ali pogodio je gredu.

Međutim, tri minute kasnije uzvratila je ponovno Rijeka. Danijel Lončar lijepo je u prostor proigrao Hebera koji se izborio za prostor i iskosa lijepo, neobranjivo pogodio suprotni kut protivničkog gola.

Nakon vrlo zanimljivog prvog poluvremena Rijeka je u nastavku bila opasnija, no bez pravih prilika prema protivničkom golu. Uslijedile su dvije dobre prilike za gostujuću momčad. Prvo je udarac Rodrigueza s crte očistio Momčilo Raspopović, da bi nakon toga Segado okušao udarac s ruba kaznenog prostora, no Simon Sluga bio je siguran.

I onda ipak u 78. minuti domaća momčad stigla do trećeg pogotka, ponovno je poentirao vrlo raspoloženi Heber, a ovoga puta na asistenciju Jakova Puljića koji ga je lijepo proigrao. Međutim, nije se dugo čekao odgovor gostujuće momčadi, tek tri minute. Nije ovoga puta bio Mierez, no gostima to nije bitno, zabio je Obeng Regan.

Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio.