Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 13.05.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2018.

Nakon što je Rijeka odigrala bez pogodaka u Vinkovcima, samo remi upisao je i Hajduk na Poljudu protiv Osijeka čime je Dinamo i matematički osigurao naslov prvaka Hrvatske. Hajduk je protiv Osječana vodio nakon prvog dijela golom Tudora, ali Mirko Marić u nastavku je donio Osijeku zasluženi bod...

Bez obzira na sve probleme i pad forme, Dinamo je novi prvak Hrvatske! U pretposljednjem kolu Rijeka i Hajduk trebali su pobjede protiv slavonskih prvoligaša kako bi dodatno napravili pritisak na Modre prije dvoboja s probuđenim Rudešom, ali nema potrebe za nervozom u Dinamovim redovima uoči tog dvoboja.

Cibalia je prvo remizirala bez pogodaka s Rijekom, zatim je Osijek odigrao 1:1 na Poljudu i tako su prvoligaši iz najistočnije hrvatske regije donijeli Dinamu 19. naslov prvaka.

Nakon remija Rijeke u Vinkovcima, Hajduk je imao priliku preskočiti Riječane i zasjesti na drugu poziciju uoči Jadranskog derbija u posljednjem kolu, ali odigrao je dosta loše protiv Osijeka i na kraju mora se zadovoljiti bodom. Osijek zasluženo ostaje neporažen u svim dvobojima s Hajdukom na Poljudu ove sezone. I u prvom međusobnom srazu ovih protivnika u Splitu Hajduk se provukao, tada je bilo također 1:1, a bod Splićanima donio je Said u sudačkoj nadoknadi.

Susret je počeo otvorenom igrom na obje strane, a već u petoj minuti gosti su mogli do vodstva kada je Grezda pobjegao obrani, ali kada je trebao svladati Leticu, spetljao se i nije bilo ništa od pogotka.

Domaćin je pokušavao preko Bašića i Gyurcsa, a Osijek je nakon pola sata igre imao još jednu veliku šansu preko Mioča čiji udarac brani Letica te odmah zatim loptu u mrežu šalje Hajradinović, a sudac u dvojbenoj situaciji označava zaleđe.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Hajduk dolazi do vodstva. Futacs je odlično pucao i zatresao gredu, lopta se odbila do Frana Tudora koji nije imao težak posao i zabija za 1:0.

Hajduk je dosta loše otvorio nastavak susreta i Osijek je prijetio poravnanjem. Nakon nekoliko propuštenih poluprilika, uspio je zabiti pogodak u 59. minuti kada Barišić ubacuje s lijeve strane, Lopez kasni, a Mirko Marić lakoćom pogađa za 1:1.

Taj pogodak malo je probudio Splićane koji preuzimaju inicijativu i u 69. minuti centimetri ih dijele do novog vodstva, odlično je pucao Gyurcso, ali greda je zaustavila njegov pokušaj. U završnici je probao i Borja Lopez glavom, ali neopasno za Santinija.

U sudačkoj nadoknadi gosti su ostali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Baraća, no to nije promijenilo ništa i Osijek zasluženo odnosi bod.