Fiorentina
Fiorentina 3:0 Napoli
Napoli

Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.04.2018.

35. kolo Serie A na kraju bi se moglo pokazati ključnim u borbi za Scudetto. Juventus je u njemu čudesnim preokretom u završnici svladao Inter, Napoli je teško stradao u gostima kod Fiorentine i razlika je ponovno četiri boda...

Pet minuta prije kraja sinoćnjeg dvoboja na San Siru između Intera i Juventusa, u Napoliju su zadovoljno trljali ruke. Inter je imao vodstvo 2:1, razlika između Juventusa i Napolija bila je samo bod, a Napoli je imao i utakmicu manje.

No od tog trenutka sve je krenulo krivim smjerom za Napoli, a idealno za Juventus. Stara dama je na već dobro poznat način došla do preokreta na San Siru, povećala prednost na četiri boda ispred Napolija, a Fiorentina je odradila svoj dio posla, svladala Napoli i učvrstila tu vodeću poziciju Juventusa.

Ne može se govoriti o nekakvom čudu Fiorentine, sastav iz Firenze bio je itekako motiviran i željan bodova, nalazi se u borbi za Europsku ligu i nikako nije bezazlen protivnik te je na kraju posve zasluženo slavio.

Nakon pauze zbog ozljede zarađene još u dvoboju protiv Meksika, na travnjak se vratio Milan Badelj i odradio dobru utakmicu u dresu domaćina. Ponovno je ponio kapetansku vrpcu, a na terenu je proveo 83. minute.

Sve je krenulo na mlin Fiorentine već u osmoj minuti. Igrač koji je donio Napoliju pobjedu kod Juventusa u samoj završnici utakmice prošlog kola, Kalidou Koulibaly, skrivio je prekršaj kao posljednji igrač obrane i zaradio isključenje.

S igračem manje u nastavku susreta Napoli je bio u ogromnim problemima, bio je prisiljen na povučeniju igru, a kada bi se barem malo otvorio ili barem to pokuišao, sijevnuo je opasni Fiorentinin napad.

Giovanni Simeone bio je junak Fiorentine, izborio je to isključenje Koulibalyja, a nakon toga i zabio sva tri gola te posve potopio goste.

U 34. minuti prvi put pogodio je mrežu gostiju, na novi pogodak čekalo se do 62. minute da bi točku na i stavio u sudačkoj nadoknadi.

Na kraju 3:0 za domaćina, a moglo je biti još pogubnije za Napoli s obzirom na ogroman broj prilika koje je domaćin još propustio.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...