Šibenik i Split pobjedama ispratili Zagreb i Kaštela u drugu ligu

Petar Jenjić • srijeda, 25.04.2018.

Odigrane su tri utakmice posljednjeg kola regularnog dijela prvenstva Hrvatske u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Split i Šibenik ispratili su Kaštela odnosno Zagreb u niži rang, dok je Cedevita bila uspješna na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek...

Nakon tri uzastopna poraza košarkaši Šibenika regularni dio sezone ipak su zaključili pobjedom - slavili su na gostovanju kod Zagreba rezultatom 97:77. Mravi su se tako oprostili od prvoligaškog društva visokim porazom.

Već nakon prve četvrtine gosti su imali 11 koševa prednosti (30:19) koji su do 14. minute narasli na okruglih 20 razlike (42:22). Domaćin je uspio početkom posljednje četvrtine doći na devet koševa minusa (76:67), no Šibenik uzvraća s 15 uzastopnih poena i rješava pitanje pobjednika.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tomislav Gabrić s 22 poena i pet skokova, Toni Nakić dodao je 17 koševa i pet skokova, a Ivan Mileković 16 poena. Domagoj Proleta sa 17 poena predvodio je Zagreb, Matej Buovac dodao je 16 koševa.

Košarkaši Splita namučili su se u gostima kod Kaštela, ali odličnom posljednjom četvrtinom uspjeli su upisati pobjedu 89:77. Žuti su do 16. pobjede sezone stigli rezultatom. Na otvaranju četvrte dionice Kaštela su imala četiri koša prednosti (61:57), no uslijedila je velika serija gostujuće momčadi 21:0 kojom je prelomio susret u svoju korist. Split će u četvrtfinalu igrati protiv Šibenika.

Goste je do pobjede predvodio Michaelyn Scott s 22 poena i šest asistencija, Mate Kalajžić dodao je 16 koševa, a Pavle Marčinković 15 poena i pet skokova. Ivan Rašetina s 20 koševa i sedam asistencija predvodio je Kaštela, Ante Đugum dodao je 19 poena i osam skokova.

Cedevita je na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek upisala novu pobjedu, a upravo će Brokeri biti protivnik Vitaminima u četvrtfinalu. Zagrebačka momčad u završnici je prelomila susret i upisala pobjedu rezultatom 74:54.

U utakmici na manji broj koševa Cedevita je do prve dvoznamenkaste prednosti stigla u 27. minuti ubačajem Ivana Ramljaka (42:31). Ostali su Brokeri u utakmici do završnih minuta utakmice kada zagrebačka momčad serijom 12:0 prelama utakmicu.

Cedevitu su s po 17 poena predvodili Will Cherry i Andrija Stipanović (sedam skokova), Roko Ukić dodao je 14 koševa. Jedini dvoznamenkast kod domaćina bio je Aljoša Šarac s 13 poena.