Vrijedna pobjeda Jazina u borbi za ostanak, Šibenik bolji od Kaštela

Petar Jenjić • subota, 31.03.2018.

Odigrane su još tri utakmice 21. kola HT Premijer lige u kojima su do pobjeda stigli domaćini. Vrijedno slavlje u borbi za ostanak upisale su Jazine protiv Zagreba, Škrljevo je bilo bolje od Zaboka, dok je do nove pobjede stigao Šibenik protiv Kaštela...

Vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u najvišem rangu upisale su Jazine koje su na domaćem parketu bile bolje od košarkaša Zagreba. Zadarska momčad slavila je rezultatom 101:97 i tako upisala četvrtu pobjedu sezone, drugu u posljednje tri utakmice.

Domaćin je odigrao odličnu prvu četvrtinu koju je dobio s čak 25 poena prednosti (36:11). Međutim kako je utakmica odmicala tako se prednost Jazina sve više topila pa je u 36. minuti Zagreb prvi i posljednji put došao do vodstva (90:89). Ipak, zadarska momčad uzvraća sa sedam uzastopnih koševa i do kraja utakmice više ne ispušta prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Remi Barry s 25 poena, dok je Mirza Sarajlija dodao 24 koša, sedam skokova i devet dodavanja. Zagreb je predvodio Ante Krapić s 31 poenom i deset skokova, Kruno Macner dodao je 17 koševa.

Nakon dva uzastopna poraza košarkaši Škrljeva uspjeli su doći do pobjede. Pred domaćim navijačima svladali su momčad Zaboka sa 83:76. 12. je ovo pobjeda Škrljeva u sezoni, dok je Zabok pao na omjer 10-10.

Škrljevo je bolje odigralo prvo poluvrijeme koje je zaključilo s 12 koševa viška (44:32), ali u trećoj četvrtini Zabok uzvraća u trećoj dionici i vraća se u egal. Zanimljivu utakmicu gledali smo sve do samog kraja. Zabok je minutu prije kraja bio na minus tri (79:76), ali pobjedu domaće momčadi s četiri poena potvrdio je Siniša Štemberger.

Štemberger je zaključio susret s 22 poena i sedam asistencija, dok je najučinkovitiji u redovima pobjedničke momčadi bio Jasmin Perković s 23 koša i 11 skokova. Najbolji je u gostujućim redovima bio Petar Marić s 23 koša, Borna Kapusta dodao je 19 poena.

Do 14. pobjede sezone stigao je Šibenik koji pred svojim navijačima nije imao prevelikih problema s Kaštelima. Već na poluvremenu domaćin je imao 11 koševa viška (41:30) koje je bez većih problema uspio sačuvati do kraja za konačnih 74:57.

Domaću momčad do pobjede je predvodio Tomislav Gabrić sa 16 koševa, dok je Domagoj Bašić dodao 15 poena. Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Nikola Došen sa 16 poena.

• narada10831.03.2018. u 20:57
    bit ce u problemima i Alkar i Zagreb jer vec odavno ne igraju dobro, a bas sad na kraju ligaskog djela sezone su nasli da naprave serije poraza. Ali cestitke Jazinama koji su bili ustrajni i vjerovali u preokret tijekom sezone