Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, 31.03.2018, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Sportnet • subota, 31.03.2018.

Hajduk i Rijeka podijelili su bodove na Poljudu. Nakon uspavanke u prvih 45 minuta, uslijedio je vatromet u nastavku.

AUTOR: Stipe Dedić

Hajduk i Rijeka odigrali su 1:1 na Poljudu. Nakon što su u prve dvije međusobne utakmice u sezoni i jedni i drugi upisali po pobjedu, danas su se morali zadovoljiti podjelom bodova. Remi je možda i najpravedniji rezultat u utakmici u kojoj niti jedna momčad nije zadivila nekom spektakularnom igrom, premda će domaćini sasvim sigurno više žaliti za propuštenim prilikama.

U prilično pitomom prvom poluvremenu nije bilo izglednih prigoda. Zoran Nižić našao se u dobroj situaciji nakon ubačaja Adama Gyurcsa u trećoj minuti, ali nije uspio ozbiljnije priprijetiti Simonu Slugi na golu Riječana.

Sluga je dobro reagirao i u 38. minuti nakon udarca Gyurcsa, a to je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu tako da se s 0:0 otišlo na odmor.

Zakuhalo se na početku drugog poluvremena pred vratima gostiju. Ahmed Said srušen je na rubu kaznenog prostora, no sudac nije ništa dosudio. U nastavku akcije Toma Bašić je došao do lopte, ali nije iz dobre situacije uspio ugroziti Simona Slugu.

Samo nekoliko minuta kasnije Rijeka je stigla do vodstva. Maxwell Acosty je u 52. minuti gurnuo loptu za Domagoja Pavičića koji pred vratima Hajduka pronalazi Antonija Mirka Čolaka, a Čolak bez problema zabija pored Letice za vodstvo gostiju.

Mogla je Rijeka samo par minuta nakon vodećeg pogotka i podebljati svoje vodstvo. Ponovno je u prilici bio Čolak, no ovog je puta igrač gostiju odlučio dodati za Hebera, ali stigla je obrana Hajduka očistiti opasnost prije negoli je lopta stigla do Brazilca.

Uzbuđenja su se nastavila u 63. minuti kada je Momčilo Raspopović u svom kaznenom prostoru srušio Mađara Gyurcsa i skrivio jedanaesterac za bijele. Tražili su domaćini od suca Igora Pajača da Raspopoviću pokaže žuti karton, a to bi mu bio drugi, odnosno isključujući, no nije Pajač odlučio dodatno kazniti Crnogorca u sastavu Rijeke.

Najstrožu kaznu u pogodak za Hajduk je pretvorio Mijo Caktaš. Veznjak bijelih zadržao je mirnoću i zabio poslavši loptu u jednu, a Simona Slugu u drugu stranu.

Utakmica je na nekoliko minuta prekinuta zbog bakljade, a odmah po nastavku Franko Kovačević propustio je stopostotnu prigodu za Hajduk. Lopta se u kaznenom prostoru gostiju sretno odbila do mladog Hajdukovca, no sve što je Kovačević uspio napraviti bilo je mlako zahvatiti loptu koju je na kraju dobro obranio Sluga.

Valja zapisati i 80. minutu utakmice kada je u igru nakon sedam mjeseci stanke ušao Marko Futacs. Povratak najboljeg strijelca lige prošle sezone navijači su popratili velikim pljeskom.

Pajač je zbog bakljade utakmicu produžio čak sedam minuta. Hajduk je u 93. minuti propustio odličnu priliku za pobjedu, odnosno, još jednom je sjajnom obranom Splićane zaustavio Sluga. Nakon velike gužve, do lopte je stigao Mijo Caktaš, no njegov udarac glavom zaustavio je Riječki vratar.

Pred sam kraj utakmice Čolak je pocrvenio i ostavio Rijeku s igračem manje, ipak, Hajduk do kraja nije uspio preokrenuti utakmicu i po prvi puta od kolovoza 2011. godine slaviti domaću pobjedu u Jadranskom derbiju.