Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 09.03.2018, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Igor Pajač, Dalibor Conjar, Vedran Đurak
Slaven Belupo
Bruno Goda 33'
Mirko Ivanovski 82'
2:0(1:0) Rudeš
Rudeš

Slaven Belupo golom iz zaleđa načeo Rudeš, Ivanovski za kraj iskoristio poklon Paeza

Mihaela Bradovski • petak, 09.03.2018.

U prvom susretu 25. kola HT Prve lige Slaven Belupo ugostio je Rudeš i upisao sva tri boda. Domaćini su poveli pogotkom iz zaleđa, održavali minimalnu prednost do završnice kada Paezovu veliku pogrešku kažnjava Ivanovski i potvrđuje pobjedu...

Rudeš nije uspio doći do tri boda koji bi ga pomaknuli s posljednjeg mjesta na ljestvici, Slaven Belupo slavio je s 2:0 u tako učvrstio peto mjesto ispred Intera, ali treba uzeti u obzir i kako ima čak tri utakmice više.

Vremenski uvjeti posljednjih dana su se stabilizirali i travnjak u Koprivnici izdržao je nakon što je još prošlog tjedna bio pod debelim i zamrznutim snježnim pokrivačem. Ti najteži uvjeti su iza nas i sada će se moći malo više razgovarati i razmišljati o nogometu.

Ovaj dvoboj bio je važniji gostima koji se nalaze u grčevitoj borbi za opstanak i moraju početi uzimati bodove ako misle uhvatiti priključak s društvom ispred njih. Međutim u početku je domaćin bio poduzetniji, igrao je bolje i stigao do prve velike prilike.

U 24. minuti Slaven je trebao imati prvi pogodak na svom kontu nakon što je na ubačaj u peterac išao Mirko Ivanovski, bio sam pred Josipom Čondrićem, ali vratar Rudeša brani njegov pokušaj s peterca.

Istaknuo se na drugoj strani i Antun Marković koji je u 30. minuti odlično obranio pokušaj Tonija Borevkovića. Branič gostiju lijepo je skrenuo loptu nakon kornera, ali Marković je bio spreman.

Tri minute kasnije Slaven je poveo. Bruno Goda glavom je proigrao Ivanovskom koji mu vraća loptu u prostor i Goda dolazi sam pred Čondrića te zabija za 1:0. Pogodak nije trebao biti priznat, Goda je prilikom tog dodavanja Ivanovskog bio dobrih pola metra u zaleđu.

U drugom dijelu gosti su krenuli po poravnanje, bili su opasniji, ali do gola nisu došli. U 52. minuti lijepu priliku zapucao je Karlo Lulić koji je ušao u 16 metara i malo iskosa snažno zapucao, ali ravno u Čondrića koji odbija loptu.

Pet minuta kasnije Mario Budimir poslao je loptu u Markovićevu mrežu, no pogodak nije priznat, ranije je Karlo Kamenar napravio prekršaj na vrataru domaćina.

Zagrepčani su imali još jednu dobru situaciju kada je Kamenar pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, no preko gola.

Točku na i stavio je u 82. minuti Ivanovski nakon poklona debitanta Rafaela Paeza. Tome Kitanovski ubacio je loptu u sredinu s desne strane, Paez je bio na njoj, ali prilikom zaustavljanja ona mu je pobjegla, došla taman do Ivanovskog koji se sjurio prema golu i lakoćom zabio za konačnih 2:0.

Gosti više nisu imali snage za povratak u susret, ostalo je 2:0 i Slaven Belupo došao je do važna tri boda.