Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 17.12.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Inter-Zaprešić

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.12.2017.

Hajduk na zimsku pauzu odlazi u dobrom raspoloženju i uz visoku pobjedu protiv zaprešićkog Intera 5:0. Pokazali su Splićani dva lica u ovom susretu, skromno u prvom i goropadno u drugom dijelu...

Vlatko Blažević
46'
31
Dominik Rešetar
78'
16
Tomislav Haramustek
86'
Samir Toplak

Željko Kopić nastavio je seriju dobrih rezultata na klupi Hajduka. Od njegovog dolaska Splićani ne znaju za poraz, upisali su pet pobjeda i jedan remi. Taj remi stigao je u derbiju protiv Osijeka, a Kopića će sigurno jednako razveseliti i činjenica da njegova momčad u posljednja dva susreta nije primila niti pogodak.

Protiv potpuno bezopasnog i skromnog Intera Hajduk je odigrao dosta skromno prvo poluvrijeme, ali sve je to nadoknadio u drugom dijelu kada se raspucao i postigao pet pogodaka.

Iz prvog dijela vrijedi istaknuti tek jednu priliku i to iz 44. minute kada je Ohandza vratio loptu na rub kaznenog prostora za natrčalog Kožulja koji puca neprecizno, a Erceg malo kasni i ne uspijeva ugurati loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku. U 49. minuti Hajduk je poveo nakon što su dobro kombinirali Ohandza i Kožulj, Kamerunac je došao sam pred Mrmića i vanjskim felšom poslao loptu u suprotni kut.

Odmah nakon vodećeg gola zaprijetio je dobrim udarcem s 15 metara i Toma Bašić da bi u 56. minuti Hajduk povećao vodstvo. Ohandza je ovaj put bio u ulozi asistenta, pronašao je Saida koji lakoćom pogađa Mrmićevu mrežu.

Ulaskom Huga Almeide Hajduk je postao još opasniji. Portugalac je prvo petom probao iznenaditi Mrmića, ali nije uspio, a onda je dobro pucao glavom, no vratnica ga je zaustavila. Neposredno prije toga raspoloženi Ante Erceg lijepim udarcem povisio je na 3:0, a u 75. minuti isti igrač postigao je i četvrti pogodak nakon što je odlično proigran i dobrim udarcem izvana pogodio mrežu.

Točku na i stavio je Almeida u 78. minuti, Bašić je izveo korner, a Almeida glavom poslao loptu u gol.

Vrlo dobrih 45 minuta Hajduka i dosta razloga za zadovoljstvo Kopića dok s druge strane Samir Toplak nakon ove predstave nema nimalo ohrabrujućih vijesti.