Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 09.12.2017, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1025

Mihaela Bradovski • subota, 09.12.2017.

Nakon što je Dinamo visoko slavio protiv Istre 1961, uspješan je bio i Osijek. U Gradskom vrtu visoko je slavio s 3:0 protiv Rudeša...

Osijek je zadržao zaostatak za Dinamom na 12 bodova nakon što je u Gradskom vrtu ugostio Rudeš i svladao ga s 3:0. Rudeš je u prvom nastupu u prvoligaškom nastupu gostovao upravo u Osijeku i tada je izvukao remi 1:1, ali ovaj put nije bio takve sreće.

I dok domaćin drži visoku drugu poziciju, Rudeš će zimsku pauzu zaključiti na posljednjoj poziciji, a za barem malo mirniji zimski san, morat će u posljednjem ovogodišnjem kolu slaviti kod Rijeke što se ne čini baš izglednim.

Osijek je dobro otvorio utakmicu i već u trećoj minuti mogao je do vodstva nakon što je lopta ubačena u kazneni prostor, glavom je pucao Marić, međutim nije uspio prebaciti loptu preko gol linije.

Domaćin je nastavio napadati i nizati prilike, a u 22. minuti imao je novu veliku priliku. Ovaj put Mioč je odlično pronašao Marića koji je bio posve sam pred Čondrićem, ali pogodio je gredu.

U samoj završnici i Grezda je imao dvije velike prilike, ali niti on nije postigao pogodak.

U drugom dijelu ipak se otvorilo. U 55. minuti Mioč je doveo Osijek u vodstvo nakon ubačaja Grezde, dobro se snašao u gužvi i zabio za 1:0.

Rudeš je najbliže pogotku došao u 63. minuti kada je Kamenar sjajno pucao, činilo se da lopta ide u mrežu, ali zaustavila ju je vratnica.

Drugi pogodak Osijek je postigao u 74. minuti nakon kombinacije Grezde i Lope, a Grezda je bio precizan i povisio vodstvo. Deset minuta kasnije priča je zaključena novim ovosezonskim krasnim pogotkom Petra Bočkaja iz slobodnog udarca.

Do kraja susreta još je i Ejupi zatresao vratnicu, ali rezultat se više nije mijenjao i ostalo je 3:0.