Monaco
Monaco 2:0 Caen
Caen

Luka Medić • subota, 21.10.2017.

U desetom kolu francuske Ligue 1 Monaco je ugostio Caen. Hrvatski dvoboj otišao je na stranu Danijela Subašića, Monaco je slavio s 2:0…

Nakon Metza i sredine kolovoza, Danijel Subašić uspio je odigrati 90 minuta bez primljenog pogotka. Subašić je kroz rujan bio uglavnom ozlijeđen, propustio je tri utakmice, a nakon njegova povratka klub iz kneževine odigrao je neriješeno s Montpellierom i izgubio od Lyona i Bešiktaša u Ligi prvaka. I onda je stiglo deseto kolo, Monaco je protiv Caena tražio prvu pobjedu u prvenstvu nakon spomenutog poraza i remija. Do nje je i stigao, klub iz kneževine slavio je s 2:0. Oba hrvatska nogometaša, Subašić u dresu Monaca i Ivan Santini u dresu Caena odigrali su po 90 minuta za svoje momčadi.

Što se tiče utakmice, Monaco je zasluženo stigao do pobjede, tijekom cijelog susreta domaćini su bili konkretniji, iako su gosti imali više lopte u svojim nogama. Monaco je poveo u 20. minuti. Tielemans i Lemar odigrali su dupli pas, nakon kojeg je Lemar krenuo prema naprijed i točnom loptom uposlio Keitu. Senegalac je iskoristio nepostavljenu obranu gostiju i točnim udarcem s 15-ak metara doveo je svoju momčad u vodstvo.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u nastojanju Monaca da dođe i do drugog pogotka, no do kraja prvih 45 minuta nije bilo promjene rezultata.

U nastavku susreta Caen je i dalje imao više lopte u svojim nogama, ali gosti nisu imali ideje, a ni završnice. Monaco je pak na isteku 59. minute povećao prednost i to nakon greške sudca Leonarda. Domaćini su imali korner, nakon kojeg je Repas srušio Lopesa. Iako je prekršaj bio izvan kaznenog prostora, sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Falcao.

Tako je Monaco bez većih problema stigao do nove pobjede i tri boda s kojima je smanjio zaostatak nad PSG-om na tri boda, ali Parižani imaju i utakmicu manje. Caen je s 15 bodova na devetom mjestu. U idućem kolu Monaco gostuje kod Bordeauxa, Caen dočekuje Troyes.