Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 20.10.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Bruno Marić, Sanja Rođak-Karšić, Nikola Kečkiš; Četvrti sudac: Ivan Župan
3:1(1:0) Rudeš
Mario Budimir 78'
Rudeš

Dario Dodić • petak, 20.10.2017.

Dvobojem Intera i Rudeša u Zaprešiću otvoreno je 13. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. U odličnoj utakmici domaći su nogometaši dohvatili sva tri boda, susret je završio 3:1...

Tomislav Mazalović
73'
11
Dejan Mezga
87'
22
Regan Obeng
90'+2'
Inaki Alonso

Zanimljivu utakmicu u Zaprešiću su odigrali Inter i Rudeš, a u konačnici puno zadovoljniji mogu biti domaćini, koji su rezultatom 3:1 došli do sva tri boda.

Može se reći zasluženo, bili su konkretniji, bolji, iako je i Rudeš ima perioda dobre igre. Gosti su u prvom dijelu imali više prigoda, posjed lopte je bio visoko na njihovoj strani, ali prednost je otišla na stranu momčadi Samira Toplaka. Igrala se 15. minuta, Glauder je na sredini terena izgubio loptu, tražio je prekršaj, ali sudac Bruno Marić situaciju nije tako procijenio, s loptom se po desnoj strani probio Komnen Andrić i u sredini pogodio Čirjaka, koji iz prve lijepo poentira za vodstvo Zaprešićana.

Bio je to jedini udarac u okvir domaćina u prvom poluvremenu, dovoljan za prednost. Mogli su gosti izjednačiti u 43. minuti, lijepu su akciju složili, ali Entrena ne koristi dobru povratnu loptu Kamenara, šalje je daleko od gola.

U nastavak je puno bolje ušao Inter, domaći su nogometaši kreirali prigodu za prigodom, danas jako dobri Picak bio je na streljani i bilo je samo pitanje trenutka kad će ponovno kapitulirati. Postonjski i Čirjak nisu bili precizni, ali nakon dvije trećine igre Inter dolazi do povećanja vodstva.

Sve je zakuhao neoprezni Borevković, kojem Čirjak krade loptu. Sjurio se prema kaznenom prostoru gostiju, pokušao ga je Borevković srušiti, ali Čirjak ipak uspijeva proslijediti loptu do Blaževića, čiji odličan udarac još bolje brani Picak. Iz rezultirajućeg kornera Inter je poveo, s nekoliko metara kapetan Šarić glavom zabija za 2:0 Intera.

Rudeš se u završnici posve otvorio što je rezultiralo i boljom igrom momčadi Inakija Alonsa. Dvije prigode gosti nisu iskoristili, ali u 78. dolaze do zasluženog smanjenja vodstva. Karlo Lulić sjajno je podvalio loptu za Budimira, koji sa 16 metara pogađa od lijeve vratnice za 2:1.

Veselje gostiju nije dugo trajalo, već dvije minute kasnije Inter zabija za 3:1. Slobodan udarac s desne strane izveo je Rak, a dvostruki asistent Andrić glavom zabio za konačnih 3:1 i pobjedu domaćina.