Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 23.09.2017, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 721

Luka Medić • subota, 23.09.2017.

Drugi krug HT Prve Lige otvoren je u Vinkovcima gdje je Cibalia ugostila zaprešićki Inter, a susret je završen pobjedom gostujućeg sastava s rezultatom 1:2…

Ivan Galić
46'
21
Valentino Stepčić
62'
9
Marko Dabro
72'
Marko Bencun
55'
8
Andrea Ottochian
82'
16
Tomislav Haramustek
90'+1'
Samir Toplak

Nogometaši Cibalije u desetom kolu upisali su drugi uzastopni poraz, sedmi ukupno u ovoj sezoni. Cibalia je produžila niz bez pobjede u utakmicama protiv zaprešićkog Intera, koji sada iznosi osam utakmica. Inter je pak upisao prvu pobjedu od slavlja nad Rudešom prije više od mjesec i pol dana.

Domaći sastav poveo je u 21. minuti nakon prekida. Nakon kornera nastala je gužva, na drugoj stativi najbolje se snašao Štrkalj koji je poentirao za 1:0. Nakon vodstva Cibalia je bila bolja, ali domaćinima nije išla realizacija pa nisu uspjeli povećati prednost.

I dok su svi čekali kraj prvog dijela, Inter je izjednačio. Blažević je na lijevom boku pronašao Mamića koji je probio stranu i ubacio u kazneni prostor, a za izjednačenje zabio je Šarić.

U drugom dijelu Inter je uspio postići pogodak i doći do preokreta. U 56. minuti vratar domaćih Brkić zakasnio je s izlaskom pa je srušio Rešetara koji je prije stigao do lopte. Situacija nije bila sporna, jedanaesterac čist kao suza. Izvođač najstrože kazne bio je strijelac izjednačujućeg pogotka Šarić, no Brkić se iskupio za svoju grešku i obranio je kazneni udarac. Ipak, odbijena lopta vratila se do Šarića koji je ovog puta precizan i postavlja konačan rezultat.

Nakon deset odigranih utakmica Inter je šesti s 11 bodova, Cibalia je osma s dva boda manje.