Hrvatski kup, 1/16 finala, 20.09.2017, 15:30 h, Imbriovec, gledatelja: 1300
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Branko Bacinger
Alen Jurilj 89', 90'
Dinamo

Dinamo projurio kroz Imbriovec, prvi golovi Alena Jurilja

Branimir Korać • srijeda, 20.09.2017.

Dinamo je u šesnaestini finala Kupa za protivnika imao Borac iz Imbriovca i upisao pobjedu 6:0. Rutinski odrađena utakmica Cvitanovićeve momčadi koja je i s rezervistima apsolutno dominirala...

Dario Balent
51'
15
Vedran Fičko
74'
14
Zoran Bali
84'
Ivan Vrkić
15
(do 85')
22
(do 46')
Mario Cvitanović

I prije samog dvoboja bilo je jasno kako je samo jedan scenarij kojim će završiti susret između Borca i Dinama. Bilo je samo pitanje s koliko pogodaka razlike će Modri slaviti, a na kraju su odnijeli pobjedu s vrlo uvjerljivih 6:0.

Dva pogotka Zagrepčani su postigli u prvom dijelu te četiri u drugom od čega tri u zadnjih deset minuta kada su igrači Borca fizički potpuno pali.

Gosti su krenuli brzim pogotkom, već u trećoj minuti Hodžić je poslao loptu u mrežu nakon što je Gojak asistirao.

Dinamo je nastavio s potpunom dominacijom, imao je posjed lopte na svojoj strani i na polovici prvog dijela stigao je do drugog pogotka. Strijelac je bio Ivan Fiolić koji je lijepim udarcem pogodio mrežu Tizaja.

U drugom dijelu domaćin je sve teže držao korak s Modrima, a u 65. minuti pao je i treći pogodak. Još jednom je zabio Fiolić na dodavanje Hodžića.

Nakon serije promašaja, u zadnjih deset minuta Dinamo čak triput pogađa domaću mrežu. Prvo Dani Olmo zabija za 4:0, a onda u debiju u prvoj momčadi Dinama, dojučerašnji krilni napadač Zagreba Alen Jurilj koji je ušao u 84. minuti, pogađa dva puta i postavlja konačnih 6:0.

Dinamo tako lakoćom prolazi u osminu finala Kupa, nikakvih problema nije bilo na gostovanju kod Borca u čijim su redovima ionako na ovu utakmicu gledali kao praznik nogometa i jedinstvena prilika ugostiti jednu od najvećih hrvatskih momčadi.