Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 16.09.2017, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Mario Zebec, Tomislav Petrović, Goran Pataki
Tongo Doumbia 55'
Dinamo

Dinamo u teškim uvjetima izborio tri boda u Zaprešiću

Marjan Kreševac • subota, 16.09.2017.

Po izrazito teškim uvjetima koji su više podsjećali na okruženje u kojem bi se bolje snašao Tucak nego Toplak i Cvitanović, Dinamo je u Zaprešiću svladao Inter rezultatom 3:1...

Vlatko Blažević
61'
16
Tomislav Haramustek
75'
32
Marko Bencun
87'
Samir Toplak
7
(do 73')
Mario Cvitanović

Pribojavao se prije susreta trener Modrih Mario Cvitanović da će teren biti loš i bio je u pravu. Teren je stvarno bio težak za igru, a kiša je nemilice padala gotovo tijekom cijelog susreta. U nekim trenucima uvjeti su bili slični kao i na Maksimiru u onoj odgođenoj utakmici Hrvatska - Kosovo.

Iako je Cvitanović strahovao da njegovi igrači neće moći razviti igru kakva njima odgovara jedanaestorica na terenu brzo su ga razuvjerila. Iz prve akcije Modri su poveli. Henriquez je prsima spustio loptu za Olma koji mu je bez previše petljanja odmah vraća po zemlji. Čileanac vrhom kopačke pogađa donji desni kut i donosi Modrima već u trećoj minuti rezultatsku prednost.

Domaći se nisu u otvaranju susreta najbolje snašli, prvi iole ozbiljniji pokušaj imali su u desetoj minuti kada je udarac okušao Rak, ali pogriješio je u odluci da puca prizemno, mokar teren usporio je loptu koja nije predstavljala nikakvu prijetnju za Livakovića. Ubrzo nakon toga Dinamo je udvostručio prednost, udarac iz kuta izveo je Antolić, obrana Intera čisti loptu na nekih 20-tak metara, ali ravno na šut Mori. Imao je Moro sreće jer je lopta na putu prema golu okrznula nekog od braniča Intera i prevarila Santinija.

Nakon 12 minuta mirisalo je na katastrofu, ali da do nje ne dođe, barem ne u prvom poluvremenu pobrinuo se Šarić u 31. minuti. Jedan prizemni ubačaj s desne strane zaustavio se točno ispred Šarića koji ljevicom cilja i pogađa donji lijevi kut za povratak u život svoje momčadi. Ako je postojala nada u nešto pozitivno po žute ona se rasplinula u 55. minuti. Po već isprobanom receptu iz kornera je ubacio Antolić, a ovoga puta strijelac je bio Doumbia.

Ako smo kritizirali volju i želju u utakmici protiv Rudeša, ovdje to svakako moramo ispraviti i pohvaliti ne samo Modre već i igrače Intera koji su po gotovo nemogućim uvjetima igrali nogomet, odnosno pokušavali igrati nogomet. Do kraja susreta treba izdvojiti još i priliku More iz 88. minute, ali isto tako i sjajnu reakciju Santinija koji je obranio težak udarac iz blizine.