Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 26.08.2017, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Damir Batinić, Dalibor Conjar, Dejan Berger
Araujo dos Santos Heber 6', 34'
Mario Gavranović 56'
Rijeka

Branimir Korać • subota, 26.08.2017.

U drugom susretu sedmog kola HT Prve lige Rijeka je u Zaprešiću lakoćom svladala Inter s 3:1. Protiv oslabljenog i bezopasnog domaćina mogla je i uvjerljivije slaviti, no na kraju se zadovoljila i s ovim rezultatom...

Ante Mrmić
46'
32
Marko Bencun
68'
9
Vlatko Blažević
81'
Samir Toplak
26
(do 37')
7
(do 77')
Matjaž Kek

Tek druga gostujuća utakmica Rijeke ove sezone odigrana je u Zaprešiću, a Inter s velikim problemima zbog izostanaka i potpuno okrnjenom obranom, nije imao šanse. Ne samo da su Zaprešićani imali problema u obrambenoj fazi, gotovo ništa nisu napravili prema naprijed i poraz je potpuno zaslužen.

Samir Toplak uoči susreta istaknuo je dvije stvari - ostati što duže u igri i prema naprijed će se već nešto napraviti. No obje točke ostale su neispunjene, Rijeka je vodila već od šeste minute, a izuzev pogotka, Inter nije napravio baš ništa prema naprijed.

Od samog starta susreta Rijeka je potpuno dominirala susretom i već u petoj minuti okvir gola spašavao je domaćina, Mate Maleš iz velike udaljenosti prebacio je Santinija, no greda je spriječila pogodak.

Međutim već u sljedećem napadu gosti su stigli do vodstva. Loša reakcija domaće obrane je kažnjena, Kvržić je olako došao do lopte, pronašao Hebera koji zabija za 1:0.

Santini je i nakon primljenog pogotka bio kao na streljani. Riječani su nastavili nizati prilike dok se Inter grčevito branio, a novi pogodak stigao je u 34. minuti. Gavranović je ovaj put obavio puno toga, vratio loptu za Hebera koji još jednom rutinski zabija.

Do kraja prvog dijela nije bilo novih promjena rezultata i Rijeka je mirno otišla u svlačionicu. Jedina loša vijest za Matjaža Keka bila je ozljeda Maleša koji je u 37. minuti morao napustiti travnjak.

Rijeka je nastavila istim načinom i u drugom dijelu. Nizala je prilike od samog početka, a onda u 54. minuti iz prvog pravog izleta domaćina pred gol Prskala, primila je pogodak. Ottochian je odlično pronašao Jakova Puljića koji se lakoćom oslobodio Punčeca i zabio za smanjenje vodstva.

Samo dvije minute domaćin je imao nadu u povratak, već u 56. Rijeka dolazi do novog pogotka kada Mišić ubacuje iz kornera, Gavranović bježi čuvarima i glavom šalje loptu u mrežu Mrmića koji ju je imao na ruci.

Najbliže četvrtom pogotku Rijeka je došla u 80. minuti kada Gavranović odlično puca iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa vratnicu i odbija se ravno u ruke Mrmiću.

Rutinska pobjeda gostiju koji nisu ostavili niti gram šanse Interu. Ostaje dojam da je Rijeka mogla slaviti i znatno uvjerljivije da je bilo potrebe.