Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 28.07.2017, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • petak, 28.07.2017.

U dvoboju momčadi koje će ove sezone biti domaćini u Kranjčevićevoj, Lokomotiva i Rudeš remizirali su 1:1. Lokosi su tako stigli do prvog, a Rudeš do drugog ovosezonskog boda...

Treće kolo HT Prve lige otvoreno je u Kranjčevićevoj susretom momčadi koje nisu upisale pobjedu u prva dva kola. Rudeš je unatoč tome ostavio dobar dojam u Osijeku remijem 1:1, a na Rujevici svladan je (pre)visoko 4:1 iako nije izgledao tako loše. S druge strane Lokomotiva je poražena od Hajduka i Slaven Belupa te je tražila iskupljenje protiv novog prvoligaša.

Sam dvoboj protekao je u zanimljivoj igri u kojoj je Lokomotiva dobrim dijelom susreta bila u zaostatku te se pokušala vratiti što joj je i uspjela nakon nešto više od sat vremena igre.

Krenulo je obećavajuće za domaćina koji je već u šestoj minuti morao povesti. Lovro Majer odlično je proigrao Luku Ivanušeca koji je došao sam pred Hendiju, ali pucao je pokraj suprotne vratnice iz odlične pozicije.

Rudeš je prvi put zaprijetio u 13. minuti nakon ubačaja Ivančića, dobro se snašao Aralica koji je pokušao iz teške pozicije, ali pucao je pokraj gola.

I dvije minute kasnije Rudeš dolazi do vodstva. Sjajno dodavanje Havojića u kontranapadu došlo je do Karla Lulića koji ne propušta takvu priliku i vara Filipovića za vodstvo gostiju.

Do kraja prvog dijela Rudeš je imao još jednu veliku priliku kada je pogriješio Filipović u ispucavanju, lopta je došla do Lulića koji puca na prazan gol s 20-ak metara, ali lopta završava u bloku.

Inače obojica trenera bili su prisiljeni povući po jednu izmjenu u prvih 40 minuta i to zbog ozljeda prvih napadača. Aralica na jednoj i česti pehist Radonjić na drugoj strani, morali su napustiti travnjak.

U drugom dijelu Rudeš se povukao i čuvao prednost, ali nije dugo izdržao. Nakon nekoliko pokušaja Karačića, u 63. minuti Lokomotiva dolazi do poravnanja. Antonio Cristian ruši u 16 metara Matka Babića, a Duje Strukan opravdano dosuđuje kazneni udarac. U pogodak ga je pretvorio Majer.

Do kraja susreta vrijedi izdvojiti još jedan pokušaj Babića iz voleja, bio je u dobroj poziciji, ali nije bio precizan.

Lokomotiva je tako došla do prvog boda, a Rudeš je drugi put ostao neporažen dok obje momčadi i dalje čekaju na prvu pobjedu.