Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 15.07.2017, 21:00 h, Rujevica, gledatelja: 4000

Mihaela Bradovski • subota, 15.07.2017.

Rijeka je u obranu naslova prvaka krenula pobjedom protiv Slaven Belupa 2:0. Na Rujevici je slavila iako je od 56. minute igrala bez isključenog Filipa Bradarića...

Zanimljiv dvoboj na Rujevici otišao je na stranu Rijeke koja je s igračem manje više od pola sata ipak uspjela svladati Slaven Belupo. Kod vodstva Riječana 1:0, u 56. minuti drugi žuti karton zaradio je Filip Bradarić, ali do kraja susreta gosti su stvorili samo jednu dobru priliku dok je Rijeka i postigla drugi pogodak, ali i nanizala nekoliko dobrih šansi.

Inače Koprivničanci su se dosta dobro držali, oni su bili ti koji su prvi opasno zaprijetili, ali domaćin je bio konkretniji, kontrolirao je dvoboj i zasluženo je vodio.

Moglo je biti i drugačije da je u petoj minuti Mirko Ivanovski iskoristio odličnu priliku. Kendeš je ubacio loptu u sredinu gdje je Župarić loše reagirao, lopta dolazi do Ivanovskog, a on iskosa pogađa gredu.

Rijeka se vrlo brzo konsolidirala, a do vodstva je došla u 22. minuti. Heber je napravio sjajan posao prebacivši odlično loptu na stranu za Vešovića koji je ubacuje u sredinu gdje je u skoku Alexander Gorgon i glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela još jedna dobra situacija za goste i to nakon još jednog ubačaja Kendeša, lopta dolazi do Arapa, ali njegov pokušaj blokirao je Župarić.

Već na samom startu drugog dijela dolazi do velike gužve na travnjaku. Sve je zakuhao Ivanovski koji je rukom udario po licu Mišića, krenule su rasprave i naguravanja, a sve je okončano žutim kartonima za Ivanovskog i Bradarića. Već nekoliko minuta kasnije pokazuje se to kobnim za Rijeku, Bradarić radi prekršaj na protivničkoj polovici i zarađuje drugi žuti karton.

Deset minuta kasnije Slaven Belupo ne koristi izvrsnu priliku. Ivanovski je ubacio loptu u sredinu za Kendeša koji je bio u odličnoj poziciji, ali nije dobro zahvatio loptu i nema opasnosti za Slugu.

Iako je igrala s igračem manje, Rijeka je nizala prilike, a onu iz 72. minute je i iskoristila. Međimorec je izgubio loptu na svojoj polovici, prema golu se sjurio Mišić koji vidi na drugoj strani natrčalog Vešovića, ubacuje loptu za njega u sredinu, a Crnogorac je zakucava u mrežu.

Rutinski su Riječani zadržali prednost do kraja susreta dok Slaven Belupo nije više stvorio nijednu konkretniju prijetnju.