MAXtv Prva liga, 31. kolo, 30.04.2017, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2981
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Vedran Đurak
Ante Erceg 20'
Marko Futacs 32'
Hajduk

Petar Jenjić • nedjelja, 30.04.2017.

Nogometaši Hajduka upisali su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, danas su na gostovanju u Puli svladali Istru 1961 rezultatom 2:0. Oba su pogotka postigli u prvom poluvremenu, strijelci su bili Ante Erceg i Marko Futacs...

Istra 1961 - Hajduk 0:2 (0:2)

31. kolo MAXtv Prve HNL
Pula - Stadion Aldo Drosina
Četvrti sudac: Ivan Vučković

Golovi: 0:1 Erceg (20'), Futacs (32')
Žuti kartoni: Žižić (55'), Solomon (80')
Crveni kartoni: Terziev (90+4)

Istra 1961: Ivušić, Pavić, Mitrevski, Žižić (kap.), Miloš, Paracki, Puclin, Gržan, Urošević (od 68. Roce), Solomon (od 86. Kitanovski), Burić (od 60. Ljubanović)

Hajduk: Stipica, Memolla, Terziev, Nižić (kap.), Tudor, Hamza (od 77. Bašić), Jefferson, Savvas, Vlašić (od 85. Ohandza), Futacs, Erceg (od 66. Kožulj)

Kako sezona odmiče Hajduk igra sve bolje. Nismo često posljednjih godina imali priliku gledati dobre igre splitske momčad na proljeće, ali od dolaska Joana Carrilla Bijeli igraju jako dobro.

Danas su na gostovanju u Puli pobijedili Istru 1961 rezultatom 2:0 i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu, petu u posljednjih šest utakmica čime sada imaju tri boda više od Osijeka koji svoj susret igra sutra protiv Lokomotive.

Dvoboj koji je obećavao od samog početka pogotkom su otvorili gosti iz Splita. Jefferson je brzo izveo prekršaj na četrdesetak metara od gola, proigrao Marka Futacsa koji je isprve uposlio Antu Ercega. Napadač Hajduka je utrčao u kazneni prostor i bez većih problema matirao Ivicu Ivušića.

Već tri minute kasnije Istra je mogla do poravnanja, Šime Gržan se sam našao na deset metara od gola, ali je Dante Stipica odlično obranio. Domaći je igrač bio u velikom zaleđu, ali se pomoćnik nije oglasio. Slabu reakciju domaće obrane Hajduk je iskoristio u 32. minuti, Futacs se nakon proigravanja Savvasa našao potpuno sam na pet metara, imao se vremena i namjestiti i pospremiti loptu u mrežu.

U završnim minutama prvog poluvremena još su jednom pokušali domaćini, Solomon je šutirao iskosa s ruba kaznenog prostora, ali je Stipica obranio i izbacio u korner.

Gosti su ozbiljnije prijetili i u nastavku susreta, odlično je u 59. minuti pucao Savvas, ali se pogotku ispriječila greda. Nastavak nije ponudio previše uzbuđenja, domaćini su ostali bez ozbiljnije prijetnje prema vratima Stipice i u konačnici su morali čestitati svojim protivnicima na pobjedi.

U samoj završnici utakmice Hajduk je ostao s igračem manje, Georgi Terziev je oštro startao i sudac mu je pokazao izravan crveni karton.

Goal   Erceg    (0:1) Istra 1961 vs Hajduk Split by ylberenexhipi

Marko Futacs Goal HD - Istra 1961 0-2 Hajduk... by hoofoot3