Sjajan Perasovićev Anadolu Efes došao na korak do Final Foura

Petar Jenjić • srijeda, 26.04.2017.

Anadolu Efes došao je na korak do povijesnog uspjeha i plasmana među četiri najbolje momčadi Europe. Na domaćem su parketu svladali grčki Olympiakos 64:60 i poveli s 2-1 u četvrtfinalnoj seriji...

Odlična utakmica košarkaša Efesa donijela je Perasovićevoj momčadi prednost u četvrtfinalnoj seriji protiv Olympiakosa. Na domaćem su parketu slavili rezultatom 64:60 i došli na korak do velikog uspjeha i plasmana na Final Four.

Turski je sastav odigrao jako dobro tri četvrtine i ograničio goste na vrlo mali broj poena. Ipak, u posljednjoj se dionici budi dotada neraspoloženi Vassilis Spanoulis i s tri trice komplicira završnicu. Međutim, Efes je uspio zadržati mirnoću i doći do pobjede.

Neučinkovita prva četvrtina nije donijela preveliko odvajanje ijedne momčadi. Ipak, Efes je bio nešto bolji pa je nakon poena Derricka Browna poveo s 8:3. Nekoliko minuta kasnije Olympiakos tricom Kostasa Papanikolaoua poravnava na 9:9, zatim i preko Georgiosa Printezisa došao do vodstva. Nakon prvih deset minuta gosti su imali tri koša viška (17:14).

Erick Green je u 14. minuti zabio tricu za šest koševa prednosti Olympiakosa (23:17) što je bila zadnja pozitivna stvar za grčku momčad u prvom poluvremenu. Efes je do kraja četvrtine napravio lijepu seriju 14:4 i na odmor otišao sa šest poena viška (33:27).

Nastavila je Perasovićeva momčad s odličnom igrom u nastavku, obrana im je bila na vrlo visokom nivou i grčka momčad nije imala nikakvo rješenje. Kao što je to bio slučaj u drugoj, gosti su u trećoj četvrtini ponovno ubacili tek deset poena što je Efes iskoristio i otišao na 14 razlike (51:37) uoči posljednjih deset minuta.

Olympiakos je četvrtu dionicu otvorio s 8:2 i polako se počeo približavati, ubačajem Printezisa došao je na četiri poena minusa (53:49). Iako je igrao vrlo slabo cijelu utakmicu, Vassilis Spanoulis je u samoj završnici pogodio tri trice i 18 sekundi prije kraja smanjio na samo koš zaostatka (61:60).

Na drugoj je strani precizan s linije slobodnih bacanja bio Thomas Heurtel, s druge strane Spanoulis je iz gotovo nemoguće situacije šutirao tricu i promašio. Pobjedu turske momčadi je potvrdio Tyler Honeycutt.

Do pobjede ih je predvodio Bryant Dunston sa 16 poena (7/10 za dva, slobodna bacanja 2/3) i devet skokova, Thomas Heurtel je dodao 13 koševa (4/10 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Jedini je dvoznamenkast kod Olympiakosa bio Vassilis Spanoulis s 15 poena (2/3 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Efes - Olympiakos 64:60 (14:17, 19:10, 18:10, 13:23)