Medićev "projekt" nezadrživo juri u Treću HNL

Branimir Korać • srijeda, 12.04.2017.

27. kolo Druge HNL donijelo je novi poraz Zagreba koji po aktualnoj formi i kadru izgleda kao najizgledniji kandidat za put u Treću HNL...

Zagreb je dotaknuo dno. Sve ono što se događalo u nastavku sezone kulminiralo je odlaskom sedmorice igrača kojima je Dražen Medić ponudio ispisnice, a oni jedva dočekali i iskoristili pruženu priliku. Jedini prvak Hrvatske uz Hajduk i Dinamo na vratima je spuštanja u treći rang nacionalnog nogometa tamo gdje nije bio nikad u hrvatskoj samostalnosti.

Nije problem ispasti iz lige, problem je spustiti klub na tako niske grane i uništiti veliki potencijal koji je imao. Zagreb je imao itekako puno kvalitete u svojoj školi, trenere koji su izbacivali igrače za prvu momčad, međutim to se polako osipalo, atmosfera oko kluba bila je sve lošija i sve je u svoje ruke preuzimao aktualni predsjednik i trener.

Kada je osim funkcije predsjednika kluba, sjeo i na klupu, i to ne kao podrška i autoritet već kao trener, Medić je napravio nešto što se rijetko viđa u svijetu sporta. Željko Kopić pomogao mu je u Prvoj HNL, ali nakon odlaska Kopića, sve je otišlo krivim smjerom. Zagreb je ispao u Drugu HNL, a sada je najizgledniji kandidat za ispadanje i u Treću HNL.

Ukoliko se to i dogodi, pitanje je što će se dogoditi s klubom, gdje će igrati, tko će u njemu ostati i kako i hoće li se Zagreb vratiti u vrh hrvatskog nogometa, gdje mu je i mjesto. Klub ovakve tradicije zaslužuje kvalitetan stručni kadar, a ne da ovisi o volji pojedinca koji pokazuje da ne može biti baš sve u klubu. Ako Medić želi dobro ovom klubu, zna se što mora napraviti.

S obzirom da nije upisao pobjedu još od listopada prošle godine i s obzirom na situaciju na ljestvici te potpuno desetkovan kadar, za Zagreb će do kraja sezone svaka pobjeda biti iznenađenje. Gostovanje na Šubićevcu to je i potvrdilo, domaći Šibenik lakoćom je stigao do 2:0 pobjede i tako se dodatno odmaknuo od najugroženijih.

Nakon pola sata igre Vukorepa je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Maleš u 62. minuti.

Lučko je trenutno na posljednjem mjestu i ima isti broj bodova kao Zagreb, a u ovom kolu poraženo je 2:0 na gostovanju kod Solina. Domaćin je pitanje pobjednika riješio krajem prvog i početkom drugog poluvremena zahvaljujući golovima Marija Jelavića i Duje Ninčevića.

S identičnih 2:0 slavio je i Novigrad na svom travnjaku protiv Sesveta i tako napokon prekinuo post. Čakarun i Batelić osigurali su tri boda istarskom predstavniku.

Gorica je dva puta vodila protiv Imotskog, ali gosti su se uporno vraćali i na kraju došli do vrijednog boda. Španja je postigao oba pogotka za Goricu dok je za goste pogađao Kristić.

Rezultatom 2:2 završio je i dvoboj u Dugopolju između istoimenog domaćina i Hrvatskog dragovoljca. Krstulović-Opara doveo je Dugopolje u vodstvo da bi gosti došli do preokreta golovima Vizingera i Krajčeka. Ipak, u 87. minuti Tomašević je poravnao i donio domaćinu bod.