MAXtv Prva liga, 26. kolo, 31.03.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2412

Branimir Korać • petak, 31.03.2017.

U prvom susretu 26. kola MAXtv Prve lige Hajduk je u Zaprešiću slavio protiv Intera s 3:1. Domaćin se dobro držao do 67. minute kada je ostao s igračem manje zbog dva brza i nepotrebna žuta kartona Tomislava Mazalovića...

Mario Brlečić
46'
20
Khaled Mesfin
46'
29
Frane Šiljić
80'
Joan Carrillo

Dobro otvaranje kola u Zaprešiću, Inter i Hajduk odigrali su zanimljiv dvoboj u kojem su gosti ipak uzeli sva tri boda. Nakon poraza i dva remija, Hajduk je napokon došao do pobjede i to protiv Intera koji je posljednji put slavio protiv Splićana u Zaprešiću još prije pet godina i to 1:0 pogotkom Mislava Oršića.

Ključni trenutak današnjeg dvoboja dogodio se u 67. minuti kada je Tomislav Mazalović isključen zbog drugog žutog kartona. Iako je svega dvije minute ranije zaradio prvu opomenu, nepotrebno je išao laktom prema licu Saida, zakačio ga i Fran Jović mu je pokazao drugi žuti karton.

Počelo je odlično za Zaprešićane koji su već u četvrtoj minuti poveli. Iz kornera je ubacio Puljić, lopta se od Bašića odbila točno do Kolara koji s dva metra nema problema svladati Stipicu.

Hajduk je bio bolji u samoj igri dok je Inter bio opasan nakon prekida pa je tako sredinom prvog dijela u dva navrata bilo vatre pred golom Stipice, ali mreža se više nije tresla.

Međutim je na drugoj strani i to u 34. minuti kada je Savvas odlično ubacio s desne strane, idealno za natrčalog Bašića koji glavom šalje loptu u mrežu.

I u drugom poluvremenu Hajduk je bio opasniji i dominantniji, ali do pogotka je došao tek kada je ostao s igračem više na travnjaku.

Nakon tog isključenja Mazalovića gosti su pritisnuli i isplatilo im se u 77. minuti. S desne strane još jednom je ubacio Savvas, najviši u skoku bio je Nižić i pogodio suprotni kut gola Čovića.

U samoj završnici susreta u strijelce se upisao nakon dugog posta i Franck Ohandza nakon dodavanja Ercega.

Hajduk se tako približio trećeplasiranom Osijeku na bod zaostatka dok se post Intera nastavlja, posljednju pobjedu upisao je još u studenom prošle godine kada je svladao Split.