Zagreb u teškoj situaciji, Solinjani propustili priliku preuzeti vrh ljestvice

Mihaela Bradovski • subota, 18.03.2017.

Okončano je 22. kolo Druge HNL u kojem je bilo i nekih manje očekivanih rezultata. U zvučnom dvoboju u Kranjčevićevoj Dinamo II svladao je Zagreb...

Hrvatski dragovoljac stigao je do neočekivana tri boda na gostovanju kod Novigrada. Domaćin je odlično nastavio sezonu, u prošlom kolu slavio je i u Dugopolju, no ovdje je poveo i nakon toga dopustio gostima preokret.

Nakon prvih 45 minuta sve je išlo "prema planu". Novigrad je poveo pogotkom Kristijana Glavaša iz kaznenog udarca u 36. minuti, mogao je imati i veću prednost, ali umjesto da riješi pitanje pobjednika, otišao je u poraz. U 61. minuti Vice Kendeš poravnava da bi u 72. minuti izborio i kazneni udarac koji Bruno Sunagić pretvara u pogodak vrijedan tri boda.

Šibenčani su s novim trenerom na klupi, Zoranom Slavicom, upisali remi u gostima kod Solina. Solinjani su s pobjedom mogli zasjesti na vrh ljestvice, ali nisu uspjeli uzeti sva tri boda.

Počelo je odlično za domaćina koji je poveo već u šestoj minuti kada je obrana Šibenika zaboravila na Marija Jelavića, a on posve usamljen šalje loptu u mrežu. U drugom dijelu Šibenik je ipak stigao do remija, strijelac je bio Jamilu Collins koji u 64. minuti glavom šalje loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera.

Druga momčad Dinama slavila je u Kranjčevićevoj protiv Zagreba s 2:0 i pogurnula Pjesnike u opasnu zonu. Razigrani Dinamovi klinci odigrali su vrlo dobru utakmicu, a Zagrebovi problemi samo su produbljeni i serija bez pobjede je nastavljena.

Modri su stigli do vodstva pogotkom Davora Lovrena nakon asistencije Vinka Solde dok je konačnih 2:0 postavio 17-godišnji Mario Ćuže u 79. minuti susreta. Ovaj put Dinamo je igrao s gotovo kompletnom mladom momčadi, jedini od iskusnijih koji je dobio priliku bio je Goncalo u zadnjih deset minuta.

Posljednjeplasirano Lučko nije iznenadilo u gostima Sesvete i upisalo je novi poraz. Sesvete odnose pobjedu 2:1 čime prekidaju niz utakmica bez osvojena tri boda.

Nije počelo dobro za domaćina, već u 17. minuti Josip Golubar doveo je goste u vodstvo, ali već do poluvremena Sesvete su napravile preokret i golovima Ivana Konteka i Marija Dučkića otišle su do pobjede.

Nakon domaćeg poraza od Novigrada, Dugopolje je poraženo i u gostima kod Imotskog s 2:1 čime su Imoćani preskočili Lučko i prepustili mu posljednju poziciju.

U dramatičnom dvoboju domaćin je stigao do sva tri boda zahvaljujući pogotku Miroslava Kristića u 92. minuti. Vodili su Imoćani golom Juana Manuela Varee sve do 75. minute kada je Dugopolje poravnalo preko Nikole Mandića.