MAXtv Prva liga, 16. kolo, 19.11.2016, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5225

Petar Jenjić • subota, 19.11.2016.

Pogotkom Hamze Barryja iz 61. minute, Hajduk je došao do minimalne pobjede na Poljudu protiv nogometaša Lokomotive...

Nakon susreta Splita i Intera, i druga je splitska momčad danas odigrala svoj susret 16. kola domaćeg prvenstva. Hajduk je na Poljudu dočekao momčad Lokomotive.

Marijan Pušnik na teren je, u nešto promijenjenom sastavu, poslao sljedeću jedanaestoricu: Stipica, Juranović, Ćosić, Šimić, Savvas, Kvesić, Kožulj, Hamza, Erceg, Said, Futacs. U početnih 11 nije bilo Lovre Kalinića zbog lakše ozljede vrata.

S druge je strane vatreno krštenje imao Mario Tokić, koji je preuzeo klupu nakon odlaska Tomislava Ivkovića. Novi je trener Lokosa započeo susret u sljedećem sastavu: Zagorac, Rožman, Rrahmani, Kolinger, Majstorović, Ivanušec, Majer, Halilović, Halilović, Grezda, Bočkaj.

Gosti s Kajzerice bili su nešto opasniji na početku utakmice, udarcima Bočkaja i Rrahmanija. Međutim, prvi je obranio Stipica, dok je drugi otišao pored gola.

Sredinom prvog poluvremena, u razmaku od tri minute, dva je puta pokušao Futacs iz slobodnog udarca, ali je Zagorac oba puta bio siguran. Do kraja prvog dijela većih prilika nije bilo.

Hajduk je bolje otvorio nastavak, a prvu je priliku propustio Ćosić u 51. minuti nakon krive procjene vratara Lokomotive. Stoper Hajduka poslao je loptu pored gola.

Do vodstva su Splićani došli deset minuta kasnije, kada je Kvesić ubacio s lijeve strane, a Hamza Barry poentirao s desetak metara.

Najbolju je priliku Lokomotiva imala u 83. minuti, kada je Rožman uposlio Ivanušeca, čiji udarac iz blizine odlazi preko gola. Na kraju Hajduk dolazi do tri boda unatoč slaboj igri.