Kvalifikacije za SP 2018., skupina I, 4. kolo, 12.11.2016, 18:00 h
Turska
Turska 2:0 Kosovo
Kosovo

Dario Dodić • subota, 12.11.2016.

Nogometaši Turske dobro su se namučili protiv reprezentacije Kosova u susretu četvrtog kola skupine I kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji. Na kraju su ipak zasluženo slavili 2:0...

Dvoboj reprezentacija koje još nisu upisale pobjedu u skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji očekivano je do pobjede došao domaćin, reprezentacija Turske. Unatoč fenomenalnom gostujućem vrataru Ujkaniju Turci su u Antalyji zasluženo došli do tri boda pobjedom 2:0.

Da Kosovari nisu imali raspoloženog Ujkanija rezultat je po njih mogao biti i puno gori. Napadali su Turci iz svih raspoloživih oružja, ali Ujkani je zaključao mrežu, barem u prvom poluvremenu.

Lijepo su kombinirali raspoloženi Turci, bunker Kosova nije bio dovoljno čvrst, ali silne prilike u prvom dijelu zaustavljao je vratar Kosova.

Odlične su pokušaje imali Volkan Sen i Calhanoglu, obojica su dvaput mogla dovesti Tursku u vodstvo, a nije daleko bio ni Burak Yilmaz, ali puno toga pitalo se Ujkanija.

I onda su Kosovari u svom prvom ozbiljnijem prelasku u protivničku polovicu imali sjajnu priliku za vodstvo. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada je nakon ubačaja s desne strane Valon Berisha zatresao vratnicu.

Samo četiri minute bile su dovoljne da Turska na početku drugog poluvremena riješi pitanje pobjednika. Malli je prošetao kroz kosovsku obranu, odigrao do Yilmaza, koji okreće kosovskog braniča i zabija za zasluženo vodstvo Turske u 51. minuti. Već u 55. minuti nakon lijepe akcije Turci dolaze do 2:0 - Arda Turan lijepo je proigrao Yilmaza koji prebacuje istrčalog Ujkanija, lopta je pogodila gredu i odbila se do Sena koji lako zabija u praznu mrežu. Bio je to prvi pogodak turskog veznjaka u dresu reprezentacije u 24. nastupu.

Rezultat je natjerao Kosovare da se otvore, šteta je što to nisu i prije napravili jer su imali što reći u napadu. Nekoliko su puta solidno prijetili vrataru Babacanu, ali bilo je to premalo i prekasno, Turci upisuju prvu pobjedu.