MAXtv Prva liga, 14. kolo, 29.10.2016, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2465

Branimir Korać • subota, 29.10.2016.

Dinamo je stigao do treće uzastopne prvenstvene pobjede slaveći na gostovanju u Zaprešiću kod Intera sm minimalnih 1:0. Modrima je tri boda donio Ante Ćorić golom u devetoj minuti susreta...

Ivan Čeliković
67'
23
Mario Brlečić
70'
11
Ivan Mamut
79'
Samir Toplak
24
(do 54')
Ivajlo Petev

Zanimljiv dvoboj odigrali su u Zaprešiću Inter i Dinamo, a Modri su na kraju uzeli puni plijen slaveći 1:0. Jedini pogodak postigao je Ante Ćorić u devetoj minuti nakon krasnog dodavanja Machada.

Ovo je već četvrti put u posljednjih pet susreta da su Inter i Dinamo završili dvoboj ovim rezultatom i svaki put slavili su Modri.

Toplakova momčad rano je zaprijetila, u osmoj minuti Dinamova obrana reagirala je jako loše, pustila je Ottochiana da se nesmetano namješta na 18 metara, zatim dobro puca, ali Livaković je bio spreman.

Odmah je Dinamo odgovorio. Machado je odlično iz slobodnog udarca po zemlji kroz sredinu obrane pronašao Antu Ćorića koji dolazi sam pred Ćovića i lako zabija za vodstvo.

Inter je unatoč primljenom golu igrao dobro, a nakon pola sata igre u tri navrata opasno je prijetio Jakov Puljić. U razmaku od samo dvije minute prvo je pucao preko gola, zatim mu je Livaković obranio dobar pokušaj, a na kraju je iskosa s ruba kaznenog prostora pucao iz okreta, ali pogodio suprotnu vratnicu.

U završnici prvog poluvremena Dinamo je prijetio preko kontranapada, prvi je pogodak spriječio Komorski uklizavanjem ispred Henriqueza, a drugi put Henriqueza je zaustavila vratnica.

U drugom dijelu najbolje dvije situacije imao je Dinamo i nevjerojatno je što su Modri promašili, posebno Šitum. On je u 69. minuti ostao potpuno sam na pet metara, pucao je iz prve, ali uspio je prebaciti vrata. U samoj završnici sam pred Čovićem bio je i Pavičić, ali i on je pucao preko gola.

Dinamo tako uzima sva tri boda, mogao je slaviti i uvjerljivije, ali isto tako mogao je i primiti pokoji pogodak.