MAXtv Prva liga, 9. kolo, 17.09.2016, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5890

Filip Martinović • subota, 17.09.2016.

Hajduk i Slaven Belupo sastali su se na Poljudu u sklopu 9. kola Maxtv Prve lige pred oko 6.000 gledatelja. Bolji su bili momci Marijana Pušnika koji su na kraju slavili rezultatom 4:0. Dvostruki strijelac bio je Ahmed Said, a u strijelce se upisao i Ante Erceg.

Prvo poluvrijeme pripalo je Hajduku, rezultatski, ali igrački i ne baš. Prvi put 'bijeli' su priprijetili preko Zvonimira Kožulja u 18. minuti, kada je s 15 metara klizećim startom zamalo pogodio mrežu Gorana Blaževića. 'Farmaceuti' su u 28. minuti mogli povesti, Ivanovski je izašao sam na Stipicu, ali je odugovlačio pa je Nižić uspio očistiti. Nakon dvije minute opet je isti igrač imao priliku, nakon kontre izašao je sam na vratara Hajduka, ali je pucao pored gola.

Hajduk je poveo u 37. minuti kada je Ahmed Said lijepo pogodio s lijeve strane s 15 metara. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika.

Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo Hajduku, i rezultatski i igrački. Prva prijetnja u drugom dijelu bila je u 57. minuti nakon pokušaja gostiju iz uigranog kornera, no, opet je spreman bio Stipica. Hajduk je u 71. minuti povisio na 2:0, Kožulj je prošao po lijevoj strani, gdje je Ahmed Said iz gužve zabio svoj drugi gol na utakmici. Već u 75. minuti bilo je 3:0, novi igrač Hamza Barry gurnuo je dobru loptu za Antu Ercega koji je mirno realizirao tu priliku. Hajduk je mogao povisiti i na 4:0, sjajno se Ohandza 'otarasio' dvojice čuvara, ali nije uspio zabiti, zaustavio ga je Goran Blažević. Ipak, Hajduk je zabio i četvrti gol, Ohandza je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio za Futača koji je loptu pospremio u mrežu.

Hajduk na četvrtom mjestu sada ima 17 bodova, dva manje od Dinama i Osijeka, te tri manje od Rijeke. Slaven Belupo pao je na šesto mjesto sa devet bodova.