MAXtv Prva liga, 8. kolo, 11.09.2016, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1386

Branimir Korać • nedjelja, 11.09.2016.

Posljednji susret osmog kola MAXtv Prve lige odigran je u Vinkovcima gdje je Cibalia ugostila Rijeku. Riječani su u susret ušli kao veliki favoriti, ali nisu uspjeli slaviti...

Matej Grafina
62'
7
Luka Muženjak
77'
15
Mate Crnčević
85'
Stanko Mršić
10
(do 60')
27
(do 80')
Matjaž Kek

Kod Riječana smo već viđali ovakav scenarij - kiks Dinama, pratio je kiks Rijeke i Kekova momčad nije se uspjela odvojiti. Sjećamo se i prošle sezone kada je uspjela doći do bodovne prednosti koju je kasnije prokockala, no sada je imala veliku šansu nakon Dinamovog poraza od Osijeka, derbi na Rujevici dočekati s tri boda prednosti.

Međutim nije, nije prošla pobjednički kroz Vinkovce gdje je borbena Cibalia izvukla remi. Rijeka je imala kazneni udarac duboko u sudačkoj nadoknadi, ali niti to nije joj pomoglo da dođe do pobjede, Gorgon je pogodio gredu.

Gosti su očekivano bili bolji protivnik, stvorili su više prilika, ali realizacija je bila vrlo loša. Posebno u prvom poluvremenu obrana domaćina teško je živjela, Mladen Matković imao je pune ruke posla i držao je svoju momčad iznad vode.

Promašajima su se isticali Gavranović, Vešović, Matei, niz dobrih situacija su upropaštene i na odmor se otišlo bez pogodaka. S druge strane i Cibalia je imala nekoliko dobrih situacija, ali Rodrigues i Baša nisu ih iskoristili.

U drugom dijelu Rijeka je nastavila napadati, Andrijašević je propustio dvije odlične prilike u prvih 20 minuta drugog dijela, isti igrač poslao je loptu u mrežu u 72. minuti, međutim pogodak nije priznat zbog prekršaja.

Do kraja susreta najveća prilika bio je taj kazneni udarac koji je izborio Vešović, ali austrijsko pojačanje nije donijelo pobjedu Riječanima.