MAXtv Prva liga, 6. kolo, 20.08.2016, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000

Davor Mikulić • subota, 20.08.2016.

U prvom od dva subotnja susreta MaxTV Prve lige u Vinkovcima su se susreli Cibalia i Istra, dvije momčadi koje u prvih pet kola nisu uspjele doći do pobjede. U zanimljivoj utakmici svakom sastavu je pripao jedan bod...

Vlatko Šimunac
61'
3
Perica Šare
71'
14
Filip Uremović
79'
Stanko Mršić
11
(do 90'+1')
77
(do 53')
Goran Tomić

Zanimljiv susret ponudili su gledateljima Cibalia i Istra, dva sastava bez pobjede koja su od samog početka pokazala svoje namjere - osvajanje bodova. Prvi su zaprijetili domaći igrači i to već u četvrtoj minuti kada je vodstvo Cibaliji mogao donijeti kapetan Vitaić. Odlično je ispratio ubačaj s desne strane, ali na pet metara od vratara Iveše ne uspijeva loptu zahvatiti glavom. Samo dvije minute kasnije domaćin je tražio udarac s bijele točke nakon što je kod lopte bio Georgiev, no sudac se nije oglasio.

Prvi pokušaj Istre stigao je u desetoj minuti kada je dalekometnim udarcem vratara Matkovića iskušavao Paracki, ali za reakcijom nije bilo niti potrebe. Zatim je ponovno Cibalia prijetila na drugoj strani, opasno, ali bezuspješno je gađao Matija Mišić.

Do pogotka je prva došla Cibalia i to u 28. minuti susreta. Sandro Ugrina je odlično na desnoj strani prošao pored nekoliko igrača Istre i uputio povratnu loptu na desetak metara od gostujućih vrata gdje dolazi Frane Vitaić i pogađa mrežu nemoćnog Iveše.

Nakon pogotka, bolja je bila Istra koja je već u 32. minuti mogla poravnati rezultat iz svoje najbolje prigode do tada. Opasan prizemni udarac zaustavio je Mladen Matković.

Kada se očekivao odlazak na predah, gosti su dobili priliku poravnati rezultat s bijele točke. Neoprezno je reagirao Zgrablić i u pokušaju izbijanja lopte nogom udara gostujućeg igrača, a sudac dodijeljuje najstrožu kaznu. Međutim, još jednom odlično reagira Matković koji čita udarac Lucija.

Prvih deset minuta nastavka proteklo je mirno, da bi Istra u 56. minuti izjednačila praktički iz ničega, ali sasvim zasluženo. S gotovo 40 metara lopta je putovala u domaći šesnaesterac, a tamo Solomon bježi Karačiću koji je zaboravio na njega i glavom loptu šalje iza nemoćnog Matkovića.

Cibalia je dvaput pokušavala preko Jerbića, u 63. i 80. minuti, ali prvo loptu glavom šalje malo iznad grede, a zatim njegov darac nakon ubačaja Vitaića zaustavlja Iveša.

U 82. minuti mogla je Istra doći do vodstva. Lucio se sjurio prema domaćim vratima, ali u posljednji trenutak udarac blokira Jure Jerbić i lopta odlazi u korner nakon kojeg Georgiev ne uspijeva pogoditi glavom. Dvije minute kasnije još dvije velike prilike Istre. Hodžić je prvo gađao, Matković brani, a zatim ubačaj u pogodak ne uspije pretvoriti niti gostujući kapetan Roce.

Posljednju priliku na susretu imala je Cibalia koja je također mogla doći do sva tri boda. Ubačaj s desne strane došao je na drugu vratnicu gdje se nalazio Sandro Ugrina, no kako je već bio u padu ne zahvaća loptu onako kako je želio i Iveša zaustavlja udarac bez većih problema.

Iako su gledatelji vidjeli zaista zanimljiv susret, vjerojatno niti jedna momčad na kraju ne može biti zadovoljna podjelom bodova. Cibaliji je ovo bila već četvrta utakmica na domaćem terenu i tek drugi bod. S druge strane, Istra je imala nekoliko odličnih prigoda, ali i neiskorišteni udarac s bijele točke.