MAXtv Prva liga, 3. kolo, 31.07.2016, 21:00 h, Park mladeži, gledatelja: 3000
Suci: Goran Gabrilo, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Franck Ohandza 90'+1'
Hajduk

Hajdukov spasitelj: Ohandza zabio u sudačkoj nadoknadi za novu pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 31.07.2016.

Nogometaši Hajduka upisali su i drugu prvenstvenu pobjedu. U dvoboju u Parku mladeži svladali su Split s minimalnih 1:0 pogotkom Francka Ohandze na samom početku sudačke nadoknade.

Petar Mišić
64'
8
Karolis Čvedukas
82'

Marijan Pušnik

Trener Hajduka Marijan Pušnik odlučio se na nekoliko promjena u odnosu na dvoboj s Oleksandrijom u četvrtak. U prvoj je postavi na lijevom beku startao Memolla umjesto Milića, dok je na mjestu stopera umjesto Ćosića započeo Ismajli. Zbog lakše je ozljede pošteđen bio Jeffreson.

Kao što se i očekivalo, Split se više okrenuo obrambenom segmentu igre. Hajduk se od prvog sučevog zvižduka pokušavao nametnuti te je imao više lopte u svom posjedu.

Prvu je priliku imao Nikola Vlašić u osmoj minuti kada je iskosa s ruba šesnaesterca okušao udarac koji je otišao preko gola. Večerašnji su domaćini zaprijetili preko Pešića deset minuta kasnije, ali se igrač Splita nije najbolje snašao u kaznenom prostoru i pucao je pored gola.

Tomislav Duka spasio je „crvene“ u 29. minuti. Vidović je pogrešno dodao do Ercega koji se sam našao pred vratarom Splita, ali je ovaj odlično obranio. Lopta se odbila do Saida u još izglednijoj poziciji, no Duka je još jednom sjajno reagirao.

Bivši se Splitovac još jednom našao u prilici pretkraj poluvremena, kada je uputio udarac s dvadesetak metara. Duka je uz manje poteškoće uspio obraniti. Uz tek povremene izlete na suprotnu polovicu, Split se uglavnom branio te prepustio inicijativu momčadi Marijana Pušnika.

Slovenski je trener na poluvremenu odlučio u igru ubaciti Francka Ohandzu umjesto Ercega. Već nakon dvije minute igre u nastavku u šansi se našao Tino Sušić, ali je bio neprecizan i pucao iznad gola. Ismajli se našao u prilici nekoliko minuta kasnije, ali mu je udarac glavom obranio Duka.

Pritisak Hajduka se i daje nastavio, a ponovno je pokušao Sušić, ovoga puta iz slobodnog udarca. Vratar Splita ponovno je obranio. Domaćini su pokušali preko ponovno preko Pešića dvije minute kasnije, no igrač je Splita pogodio samo vanjski dio mreže. Jukić se u 72. minuti lijepo oslobodio za prostor i pokušao iznenaditi Kalinića, no vratar Hajduka sigurno je to obranio.

Unatoč inicijativi Hajduk i dalje do pogotka nije dolazio, a Split je u nepunu minutu imao dvije prilike. Prvo je Vidovićev udarac odlično obranio Kalinić i izbacio u korner, nakon kojeg je Bagarić vrlo loše reagirao s tri metra i poslao loptu preko gola.

Utakmica se smirila u narednom periodu, sve do sudačke nadoknade kada Kožulj sjajno ubacuje,a Franck Ohandza glavom poentira za vodstvo Hajduka. Još jedan pogodak Bijelih u sudačkoj nadoknadi. Do kraja susreta prilika više nije bilo.