MAXtv Prva liga, 2. kolo, 22.07.2016, 20:00 h, Stadion na Rujevici
Suci: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Dražen Mandir
Goran Roce 65'
Istra 1961

Riječani napunili mrežu Istre 1961, nastavljaju se muke za pulskog prvoligaša

Branimir Korać • petak, 22.07.2016.

Rijeka je stigla do druge visoke pobjede u novoj sezoni, a drugi poraz upisala je Istra 1961. Riječani su očekivano slavili na Rujevici s glatkih 4:1 protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje...

Nakon što je poražena u prvom kolu na Drosini protiv Osijeka, Istra 1961 upisala je poraz i na Rujevici. Ništa neočekivano, Rijeka ima znatno kvalitetniju momčad i svaki drugačiji ishod bio bi prilično iznenađenje. Istra je s druge strane jedan od glavnih kandidata za ispadanja i po kadru i po sveukupnoj atmosferi oko kluba.

Nevjerojatna serija Puljana bez pobjede tako je nastavljena, a posljednja je upisana još davnog 17. kolovoza prošle godine kada je na Drosini svladan Osijek s 2:1. Nakon toga Puljani nisu upisali nijednu pobjedu u 90 minuta bilo u prvenstvu, bilo u kupu.

Već u prvih sedam minuta Puljani su vidjeli što ih očekuje u Rijeci. Domaćin je u sedmoj minuti vodio već s 2:0 i bilo je jasno da gosti nemaju što tražiti u ovom dvoboju.

U petoj minuti Rijeka je imala korner, Elez je spustio loptu do Gavranovića koji bez problema zabija, a dvije minute kasnije i Bezjak je prevario Ivušića i to nakon dodavanja Tomasova.

Nizala je Rijeka prilike i nakon vodstva 2:0, a do trećeg gola stigla je nakon nešto manje od pola sata igre. Bezjak je još jednom bio strijelac, ovaj put asistirao je Gavranović.

Puljani su do kraja prvog dijela mogli primiti još nekoliko pogodaka, ali srećom po njih lopta nije išla u mrežu.

Odmah na početku drugog dijela gosti su zaprijetili preko Rocea koji nije bio precizan da bi ubrzo domaćin došao i do četvrtog pogotka za koji je zaslužan Gavranović, ali i Bezjak koji je asistirao.

Polovicom drugog dijela gosti smanjuju preko Rocea koji tako postiže prvi Istrin pogodak u novoj sezoni.

U završnici susreta vratnica je spasila Puljane nakon udarca Tomasova, ostalo je 4:1 čime se Rijeka odvojila na vrhu ljestvice.