Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 20.07.2016, 20:45 h
Gordon Schildenfeld 62' (ag)
Vardar

Uz puno muke i sreće Dinamo izbacio čvrsti Vardar

Iz Maksimira:Ante Dubravac • srijeda, 20.07.2016.

U sklopu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na svom stadionu dočekao Vardar. U čvrstoj utakmici s puno preokreta gosti su se pokazali kao jako neugodan suparnik međutim Dinamo je ipak došao do pobjede i prolaska u treće pretkolo.

Boban Nikolov
67'
97
Petar Petkovski
71'
80
Jhon Obregon
75'
Goce Sedloski

Nakon što su uspješno otvorili novu sezonu domaćeg natjecanja nogometaši Dinama dočekali su Vardar u kvalifikacijama za ulazak u Ligu prvaka. Iako je Dinamo slavio na gostovanju u Makedoniji momčad koju s trenerske pozicije predvodi Goce Sedloski je pokazala da može biti vrlo neugodna pa su u Maksimiru uoči uzvrata pozivali na veliki oprez.

Od početka susreta gosti su se postavili vrlo čvrsto te su čak i dominirali, a veliku priliku imali su u devetoj minuti kada je Asani izašao sam pred Ježinu, međutim domaći vratar spašava Dinamo. u nastavku prve dionice susreta igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a Dinamo je uglavnom pokušavao iz daljine udarcima Pjace i Soudanija.

Bolju igru gosti su skoro okrunili u 36. minuti međutim udarac Hambardzumyana je zaustavila vratnica. Ipak spasa za Dinamo nije bilo u 38. minuti kada je iz velike daljine Velkoski pogodio donji lijevi kut domaćeg gola za vodstvo gostiju od 1:0. Dvije minute prije odlaska na odmor s ruba šesnaesterca je pokušao Soudani, ali ovoga puta vratnica pomaže gostima pa se na odmor otišlo s zasluženim vodstvom gostiju.

Dinamo je puno odlučnije ušao u nastavak susreta i odmah na početku lijepo po boku prolazi Stojanović i šalje povratnu loptu prema Rogu čiji udarac blokira gostujuća obrana.

U 54. minuti Rog bježi zadnjoj liniji Vardara i nakon duela s Hambardzumyanom sudac Ivanov pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Marko Pjaca i poravnao na 1:1. Međutim vrlo brzo se na Maksimir vratio nemir. Naime u 63. minuti svoj drugi pogodak postiže Velkoski i u tim trenucima osigurava gostima produžetke.

Igrala se 70.minuta kada je prvo Kranjčar napravio čudnu zamjenu izvadivši iz igre Hodžića umjesto kojeg je na teren ušao Benković, a odmah nakon toga novi jedanaesterac za Dinamo. Nakon kornera rukom je igrao gostujući igrač i Pjaca po drugi put matira Aleksovskog za 2:2.

U 78. minuti Vardar je napokon slomljen. Machado je dobio jednu loptu na dvadesetak metara i uz malo sreće matirao gostujućeg vratara za prvo vodstvo Dinama na susretu. Do kraja susreta Vardar više nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti, a Dinamo je bez problema kontrolirao igru.

U trećem pretkolu Lige prvaka Dinamo čeka gruzijski Dinamo Tbilisi, a prvi susret je na rasporedu u utorak, 26. srpnja s početkom u 20:45 sati u Zagrebu.

• Obrisan korisnik22.07.2016. u 00:06
    Prošli smo i to je najvažnije. Ne vjerujem da protiv Gruzijaca možemo biti ovako nesigurni kao sinoć.
  • Novi lik21.07.2016. u 09:07
    cestitke Pjaci, i da ga sreca prati.Prolaz je prolaz, ali obrana je malo veca rupa.Sa nekom ozbiljnijom ekipom petarda...
    Novi lik
  • Obrisan korisnik21.07.2016. u 00:25
    Ježina po 4. put dobiva šansu i četvrti put je zasrao. Ajde da je bila neka bomba, ali onakav gol popušiti. livaković za njega Kahn. Machado i Antolić ne mogu obojica igrati, prespori i neefikasni. A stopere danas neću komentirati, na tribinama se toliko jebala majka Sigaliu, a nije ni Šifo bio... [više na forumu]
  • nikoništ21.07.2016. u 00:05
    Vardar u obe utakmice bolji a izgubi??????????
    nikoništ
  • Obrisan korisnik20.07.2016. u 22:56
    Već dugo nisam vidio momčad koja stoji loše na terenu kao Dinamo. Uz to imam osjećaj da svatko igra za sebe, nikakvog zajedništva, ne djeluju kao momčad. Vardar je u obje utakmice bio bolji, provukli su se u stilu kako su se veći klubovi znali provlaćiti protiv Dinama. Pitanje što bi bilo da nisu... [više na forumu]