MAXtv Prva liga, 1. kolo, 16.07.2016, 21:00 h, Park mladeži
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Marin Tomasov 75'
Rijeka

Rijeka na krilima Bezjaka i Tomasova lakoćom kroz Park mladeži

Branimir Korać • subota, 16.07.2016.

Rijeka je odlično krenula u novu sezonu, prvo kolo donijelo joj je gostovanje u Parku mladeži kod Splita gdje je lakoćom slavila s visokih 3:0...

Ivan Jukić
46'
7
Antonio Samac
78'
15
Matej Jukić
81'
Goran Sablić
7
(do 86')
29
(do 69')
Matjaž Kek

Riječani su opravdali status favorita u Parku mladeži i glatkom pobjedom zakoračili u novu sezonu. Domaćin s dosta problema i bez obzira na to u optimističnom raspoloženju uoči nove sezone, ali u ovom susretu nije bilo pokrića za to.

Nekoliko ključnih igrača napustilo je Split, kadar se čini dosta tanak i to se osjetilo u ovom susretu. Rijeka je rutinski stigla do pobjede, a vrlo rano pokazala je da je zanimaju samo bodovi.

Već u osmoj minuti gosti su poveli nakon što je Tomasov ubacio s lijeve strane, Vitus je loše reagirao i to je kaznio Bezjak te glavom poslao loptu u mrežu.

Riječani su bili puno opasniji protivnik i nakon postignutog pogotka nastavili su prijetiti i stvarati probleme domaćinu. U 20. minuti Ristovski je nakon lijepog prodora pronašao Bezjaka, ali Slovenac ne dolazi do svojeg drugog pogotka.

Do kraja prvog dijela još su Tomasov i Gavranović prijetili, ali Dukina mreža nije se ponovno tresla.

Tek sredinom drugog poluvremena Split je počeo pokazivati nešto više i zaprijetio je prema Prskalu. U nekoliko navrata obrana Riječana pomalo panično je reagirala, ali poravnanja nije bilo.

U 71. minuti najbliži pogotku bio je Obšivač koji je glavom pucao s desetak metara, ali malo pokraj vratnice.

I onda Rijeka rješava susret. U 75. minuti Bezjak je uzvratio Tomasovu za asistenciju, odlično ga je proigrao, ovaj je pobjegao obrani Splita i lakoćom povisio na 2:0.

U samoj završnici susreta Bezjak postiže još jedan pogodak za konačnih 3:0 i tri boda za Kekovu momčad.