MAXtv Prva liga, 27. kolo, 13.03.2016, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1137
Lokomotiva

Lokomotiva pala u posljednjoj minuti susreta na Maksimiru, Ćorić za pobjedu Dinama

Nikola Raič • nedjelja, 13.03.2016.

Nedjeljno popodne na travnjacima HNL-a otvorili su Dinamo i Lokomotiva na Maksimiru, a domaćin je upisao nova tri boda…

Dinamo je Lokomotivu dočekao s nizom od 11 pobjeda u prvenstvu, a sličan omjer imaju i s današnjim gostima. Iako je sve krenulo po planu, domaćini su u drugom dijelu prosuli vodstvo od dva pogotka te su se spasili tek u posljednjoj minuti.

Trener Dinama Zoran Mamić najavio je lov na novu pobjedu:“Cilj su nova tri boda, želimo nastaviti seriju pobjeda i održati prednost koju imamo. Lokomotiva ima dobru momčad i rezultate. Poletni su, brzi i „živi“. Mi moramo biti oprezni, rezultatski ih uvijek dobijemo, ali to nikada nisu bile jednostavne utakmice,“ za kraj je Mamić istaknuo kako se igrači neće čuvati za predstojeće derbije s Hajdukom te da na Lokomotivu ide s najjačom postavom.

Od samog početka utakmice Dinamo je zagospodario terenom i bilo je pitanje vremena kada će se otvoriti Lokomotivina mreža. Već nakon dvije minute zaprijetio je Pjaca, ali je Zelenika uspješno intervenirao.

u 19. minuti Zelenika nije imao šanse protiv Pjace te je 1:0 za domaćine. 12 minuta kasnije isti igrač je povisio vodstvo Dinama na 2:0. I tu se činilo da je ova utakmica rezultatski riješena. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

No, iako je Dinamo lako došao do vodstva i kontrolirao utakmicu, drugi dio ponudio je svojevrsno iznenađenje. Gosti nakon samo 10 minuta igre dolaze do izjednačenja i Dinamova pobjeda više nije sigurna. Prvo je zabio Cekici, a da bi samo tri minute kasnije Fiolić zabio za 2:2.

Do kraja susreta pokušao je Dinamo doći do pobjedonosnog pogotka, najopasniji je bio pokušaj Roga u 89. minuti, ali je pogodio vratnicu. Ipak, gosti nisu izdržali te je u posljednjoj minuti Ante Čorić zabio za pobjedu Dinama.

• Obrisan korisnik13.03.2016. u 19:45
    Ovo se znalo, nisam siguran je li igračima Lokomotive eksplicitno rečeno da ne smiju dobiti ili se ne usude zbog straha od Mamića. Ovo me podsjetilo na onu tekmu Osijeka i Dinama prije 2 godine, kad je Dinamo morao pustiti da Osijek ne ispadne. Tada je bilo 2:0 pa je Dinamo zabio nekakva 2 gola iz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.03.2016. u 19:05
    Opet kmečanje!
  • Obrisan korisnik13.03.2016. u 17:57
    Sramota i ogledalo ove lopovske države. Varaj, ukradi, zalevati, poguraj, namjesti, prodaj i operi lovu. Ništa više nemam za reći osim da ovoga nema ni u Sjevernoj Koreji.
  • Captain Tsubasa13.03.2016. u 17:35
    87. minuti, live na dinamo 4.20... stavim 5€ i nemam muda stisnuti uplati... idiot