MAXtv Prva liga, 24. kolo, 27.02.2016, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2000

Branimir Korać • subota, 27.02.2016.

Nogometaši Osijeka ostaju na pretposljednjoj poziciji na ljestvici i nakon ovog kola. U Gradskom vrtu ugostili su Lokomotivu i ubilježili poraz 3:1 koji se mogao izbjeći...

Osječani su imali velika očekivanja od dvoboja protiv Lokomotive, a na kraju su upisali poraz. Susret je završen pobjedom gostiju 3:1 iako su Lokosi od 67. minute igrali bez isključenog Fiolića.

Domaćin je u prvom poluvremenu u dva navrata tražio kaznene udarce zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali je na kraju ipak dosuđen penal iz trećeg pokušaja, no nakon tog poravnanja na 1:1 Lokomotiva je na kraju uspjela vratiti vodstvo i otići do pobjede.

Već u šestoj minuti gosti su poveli iz kontranapada, Fiolić je proigrao Grezdu, ovaj bježi domaćoj obrani i zabija za 1:0.

Osim što su primili pogodak, domaćini su ostali i bez ozlijeđenog vratara Mikulića kojeg mijenja Malenica, no do odlaska na odmor rezultatskih promjena nije bilo iako je bilo ponešto prilika na obje strane.

Od 67. minute gosti su igrali s igračem manje, Fiolić je ružno startao na Grgiću i posve nepotrebno zaradio isključenje.

Na ulasku u zadnjih deset minuta poravnanje. Bručić je u 16 metara srušio Peroševića koji izvodio kazneni udarac i vara Zeleniku.

Činilo se da bi Osijek s igračem više mogao do preokreta, no dogodilo se suprotno.

Prvo je u 84. minuti Kolar spustio loptu za Andrijaševića koji vraća prednost na stranu gostiju, a zatim nakon pogreške Špičića u zadnjoj minuti Grezda postavlja konačnih 3:1.