MAXtv Prva liga, 23. kolo, 20.02.2016, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3150

Niko Rukavina • subota, 20.02.2016.

Nogometaši Lokomotive svladali su Hajduk u Kranjčevićevoj s 2:1 čime su učvrstili svoju poziciju na ljestvici. Utakmica je bila vrlo gruba s dosta prekršaja, a Hajduk je dvoboj završio s deset igrača na terenu…

Hajduk je u utakmici dominirao s posjednom lopte te je na kraju imao 13 kornera, no Lokomotiva je bila puno konkretnija te je osim dva pogotka stvorila još nekoliko odličnih prigoda iz kontranapada te je na kraju zasluženo slavila.

Prva opasnija situacija na utakmici pripala je Lokomotivi, ali su igrači zagrebačkog sastava mogli bolje reagirati te je akcija završila udarcem Borne Baršića preko gola. Hajduk je najbolju prigodu u prvom dijelu imao u 9. minuti. Josip Juranović je pronašao usamljenog Jeffersona na pet metara od suparničkog gola, ali se Brazilac loše snašao i pucao daleko od gola Olivera Zelenike.

Hajduk je u početnim minutama bolje stajao na terenu, pritiskao je Lokomotivu, imao čak šest kornera, no do pogotka su prvi stigli domaćini. Lokomotiva je u 26. nakon lijepe akcije probila desnu stranu Hajdukove obrane, Ivan Fiolić uposlio je Erosa Grezdu koji pogađa za svoj šesti pogodak u HNL-u.

Hajduk je do kraja poluvremena većinu vremena držao loptu u svojim nogama, no šanse je stvarala Lokomotiva i to iz vrlo dobro odigranih kontranapada, koje nisu uspjeli realizirati Fiolić i Alen Pamić te je Hajduk, najviše zahvaljujući Lovri Kaliniću, na odmor otišao s minimalnim zaostatkom.

Lokomotiva je udvostručila svoju prednost u 11. minuti nastavka kada je Jerko Leko nakon centaršuta spustio loptu za Franka Andrijaševića koji je iz blizine zabio svojem bivšem klubu.

Ipak, Hajduk nije trebao dugo čekati za smanjenje zaostatka. Devet minuta kasnije nakon gužve pred domaćim golom loptu je u mrežu ugurao Fran Tudor.

Utakmica na vrlo lošem travnjaku u Kranjčevićevoj je bila vrlo gruba. Osim mnogo faulova i žutih kartona s obje strane sudac Tihomir Pejin je podijelio i jedan crveni karton. Nakon naguravanja u Hajdukovom kaznenom prostoru Tino Sven Sušić je zaradio isključenje zbog udaranja Herdija Prenge u lice.

U 85. Lokomotiva je još jednom iskontrirala goste, no Kalinić je ponovno obranio Fiolićev udarac. Hajduk je u sudačkoj nadoknadi tražio kazneni udarac zbog igranja Barišića rukom u svojem kaznenom prostoru, no Pejin se nije oglasio i tri boda su ostala u Zagrebu.

• Obrisan korisnik21.02.2016. u 16:35
    Nacrtaj i deset situacija ako hoćeš, na svaku od tih situacija se može naći dvije gdje je Dinamo poguran odnosno protivnici oštećeni. Nisam ja ni rekao da Hajduk ili Rijeka nisu pogurani, već je činjenica kog se najviše gura. Nitko ne govori o samoj igri pokraj takvog suđenja, i sam si rekao da je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.02.2016. u 15:06
    Jungle, upravo to je poanta svakog mog komentara nakon kojeg mi se pripisuje da sam jalni tovar koji mora pogledati u svoje dvorište. Momci, da na trenutak skinete roza naočale, izađete iz tattinog čmara i svratite na forumski dio gdje postoje i neki upućeni ljudi kojima je (ne biste vjerovali)... [više na forumu]
  • jungle21.02.2016. u 14:54
    penal čist kao suza, nije mi samo jasno kako to pomoćni sudac nije vidio..a ako ćemo razmišljati na taj način da ovo nema veze s raspletom prvenstva onda bi najbolje bilo da se uopće ne igra već da se administrativno dodijeli naslov dinamu, a tekme bi se onda igrale samo na poljudu i kantridi jer... [više na forumu]
    jungle
  • Obrisan korisnik20.02.2016. u 22:24
    Ne vrijeđa mene to što ti misliš o Hajduku, ali zdrav razum vrijeđa tvrdnja kako nema apsolutno nikakvih problema. Ako je netko zaslužio pobjedu ja s tim nemam nikakav problem, al zašto svaki jebeni put mora biti neka sudačka greška presudna? Nitko ne kaže da bi Hajduk ili bilo tko drugi bio prvak... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.02.2016. u 20:46
    čak čovjek i poprimi simpatije tu i tamo kad s vremena na vrijeme gosti iz splita budu oštećeni u nekom slučaju kao npr danas na kraju utakmice. no, onda se sjeti kako nitko nije organizirao debate, ankete i propovijedi u identičnom slučaju samo za drugu momčad otprije par mjeseci i shvati da ga... [više na forumu]