MAXtv Prva liga, 22. kolo, 14.02.2016., Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500
Suci: Dalibor Mlakar, Jerko Crnčić, Krunoslav Ambrinac
Junior Fernándes 63'
Armin Hodžić 67' (11m)
Dinamo

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2016.

Dvoboj posljednjeplasiranog Zagreba i prvoplasiranog Dinama nije donio iznenađenje, Modri su odnijeli pobjedu 2:1 protiv dobrog Zagreba koji je imao vodstvo, ali u drugom dijelu Dinamo je ipak stigao do preokreta...

Zoran Mamić

Na vrlo teškom travnjaku nije bilo lako niti jednoj, a niti drugoj momčadi, a na kraju ipak nije bilo iznenađenja. Mirisalo je na neočekivani rasplet nakon što je Zagreb na odmoru imao prednost, ali drugo poluvrijeme donijelo je dva pogotka za Dinamo i u konačnici preokret.

Iako je travnjak bio vrlo težak, pokušavali su i jedni i drugi nešto odigrati, lopta je češće bila na polovici domaćina, ali Zagreb kada je kretao prema naprijed, znao je stvoriti probleme.

Zagreb je stigao do pogotka u 30. minuti kada je Soudani nepotrebno izgubio loptu na svojoj polovici, odlično se postavio Bevab koji ju je uzeo, a zatim ubacio za Jurilja, a ovaj ju spušta za usamljenog Medića koji ostavlja Eduarda bez šanse.

Osim tog vodećeg pogotka, Zagreb je prijetio i preko Gudelja koji je pokušao izvana, no neprecizno, dok je na drugoj strani najopasniji bio Junior Fernandes kojem je dobri Livaković skinuo jedan čisti zicer u situaciji jedan na jedan. Dobar pokušaj imao je i Schildenfeld glavom nakon kornera i to je u biti bilo sve za prvih 45 minuta.

U drugom dijelu Dinamo je pritisnuo i tražio poravnanje, obrana Zagreba odolijevala je nekih 20-ak minuta, a u tom razdoblju najbliže pogotku bio je Fernandes kada je ostao sam iskosa, ali Livaković je još jednom obranio.

U 63. minuti ipak poravnanje, Ćorić je ubacio iz kornera, Musa "prenio" loptu u peterac, a Fernandes ovaj put ipak pogađa za poravnanje.

Nije se dugo čekalo na potpuni preokret. U 66. minuti dvoboj Matića i Šovšića okarakteriziran je kao prekršaj za kazneni udarac . Matić je u dvoboju rame o rame bio čvršći, Šovšić je pao i unatoč protestima domaćina, Mlakar nije mijenjao odluku koja je dosta sumnjiva. To je iskoristio Hodžić koji zabija za 2:1.

U nastavku susreta promjena više nije bilo, Dinamo je zadržao vodstvo i odnio pobjedu. Zagreb se prikazao u boljem i borbenijem izdanju nego što je to bio slučaj u prvom dijelu sezone, ali to nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza.No još jednom je pokazao kako Dinamu protiv njega nije lako igrati.

• Obrisan korisnik16.02.2016. u 22:37
    Samo par Rijeka - Dinamo 2:2 04.04.2015 korner za Rijeku umjesto auta nakon čega pada gol,Rijeka - Osijek 1:1 03.12.2014 čisti jedanaesterac za Osijek (ruka) kod 1:0,Hajduk - Rijeka 1:1 05.10.2014 poništeni čisti gol Rijeke zbog nepostojećeg zaleđa,kup Vinogradar - Hajduk 1:3 30.10.2013 nepostojeći... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.02.2016. u 18:11
    Aj navedi primjere suđenja za Hajduk i za Rijeku. Navedi deset primjera gdje se odlukama išlo u korist tih klubova, evo za oboje, ne moraš odvajat. Garantiram da ih nećeš toliko naći u zadnjih 5 sezona, ne bih se vraćao na 90-e godine. Ali ne neke prekršaje na centru ili aut na sredini terena, samo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.02.2016. u 17:52
    Ako već spominješ Engleze prošlo kolo igranje rukom Schneiderline penal ko suza sudac ništa a kolo prije Blind u stilu Srne sa SP-a penal čist sudac ništa! Slučajno se radi o Machester Unitedu!Objašnjenje onog klauna sa nogom ispred lopte i "saplitanje koje nije faul" je smiješno kao i njegova... [više na forumu]
  • Šaljivac16.02.2016. u 16:40
    Kažu da navijaju za dinamo,a podržavaju čovjeka koji ga pljačka i uništava.Kažu da su domoljubi i katolici,a svjesno daju glas onima koji tu državu pljačkaju i uništavaju.Čudan neki narod.....
    Šaljivac
  • Obrisan korisnik16.02.2016. u 16:07
    Ma jasno, penal je dosudila nesposobna Hajdukova uprava. Po ne znam koji put "nenamjerna greška koja se može dogoditi svakome" se slučajno dogodi u korist istoga kluba. Toga nema ni u Sjevernoj Koreji. Suci u Engleskoj griješe, ali niti jedan klub nije povlašten kao prćija za koju navijaš. I po... [više na forumu]