MAXtv Prva liga, 19. kolo, 05.12.2015, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 10328

Niko Rukavina • subota, 05.12.2015.

Do 95. minute utakmice činilo se kako će treći ovosezonski Vječiti derbi završiti kao i prethodna dva – bez pobjednika – no tada se ukazao El Arabi Soudani i volejem još jednom šokirao Hajduk za osmu pobjedu Dinama na Maksimiru nad Bijelima iz posljednjih devet dvoboja.

Vrlo uzbudljivi drugi ovosezonski Maksimirski derbi odigran je po velikoj magli, a uzbuđenja nije nedostajalo na obje strane. Dinamo se orijentirao na posjed lopte, a Hajduk na kontre. Nakon što su obje ekipe zabile u ranoj fazi utakmice, do kraja dvoboja imale su po nekoliko odličnih šansi da dođu do sva tri boda.

No, vratari su branili odlično i činilo se kako će i treći put dvije najtrofejnije hrvatske ekipe podijeliti bodove. Ali, tada se, u 95. minuti utakmice, ukazao Soudani i zabio za vrijednu pobjedu Dinama koji se „specijalizirao“ za pogotke Hajduku u posljednjim trenucima utakmice.

Iako je utakmica otvorena u klasičnom odmjeravanju snaga, Dinamo je poveo u ranoj fazi dvoboja. U 5. minuti Paulo Machado je izveo korner, a najviši u šesnaestercu gostiju bio je Junior Fernandes koji glavom zabija svoj deveti pogodak u prvenstvu.

Nakon primljenog pogotka Hajduk nije posustao nego je opasno prijetio iz kontranapada. U 12. glavom je pokušao Jefferson, a tri minute kasnije Tino Sven Sušić se sjurio sam prema Eduardu, ali ga je Leonardo Sigali sustigao i otklonio opasnost.

Dobru igru Hajduk je kapitalizirao u 17. minuti. Sušić je petom ostavio lotu za Miju Caktaša koji, kao i u prvom kolu sezone, poentira udarcem s 15 metara. Odmah nakon izjednačenja došlo je do gužve pred Hajdukovim golom, no Bijeli su uspjeli otkloniti opasnost.

Nakon vrlo zanimljivih prvih 20 minuta, utakmica je ušla u "dosadniju" fazu, igralo se pretežito na sredini terena, bez prevelikih prigoda sve do 38. kada je Nikola Vlašić uputio opasan udarac s 20 metara. U posljednjoj minuti prvog dijela, Hajduk je stvorio još jednu jako dobru prigodu, ali je Caktaš s 10 metara pucao preko gola.

Nastavak utakmice nastavljen je u ritmu iz prvog dijela. Dinamo je držao loptu u nogama, ali bez izrazitih prigoda, dok je Hajduk prijetio iz kontri i polukontri. Osim nekoliko solidnih pokušaja s obje strane nije bilo pravih prigoda sve do 69. minute kada se utakmica otvorila.

Prvo je Marko Bencun na proigravanje Vlašića izbio sam pred Eduarda, ali je golman Dinama bio siguran i spasio je svoj momčad. Već u sljedećem napadu opasna situacija na suprotnoj strani, ali je Lovre Kalinić istrčao na 25 metara od svojeg gola i izbio loptu pred Markom Pjacom.

U 70. minuti Ante Vučemilović je prvo dosudio penal za Dinamo, no potom je na signalizaciju pomoćnika odluku promijenio u slobodnu udarac za Hajduk budući da se Ante Čorić nalazio u ofsajdu.

Samo nekoliko minuta kasnije opasno je pucao El Arabi Soudani, no Kalinić je bio siguran, da bi u 77. Vlašić na suprotnoj strani zapucao stopostotnu prigodu kada mu je Eduardo obranio dobar udarac.

U 89. minuti Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Jefferson zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Markom Rogom na sredini terena. Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, u petoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je pogotkom Soudanija došao do vrijedne pobjede u Derbiju koja je Modre vratila na prvo mjesto ljestvice.

• Obrisan korisnik06.12.2015. u 02:30
    imaš igrača manje, bod sa kojim si zadovoljan, pa normalno da ćeš radit izmjene i ubacivat stopera i uz to da vrijeme ide. Nije to lokomotiva da vadi najbolje igrače i diže obranu na centar iako ima bod 20 minuta do kraja.
  • narada10806.12.2015. u 02:22
    sve je kriva magla ... ;-) Ali je važnije je reći da često pobjedi taj koji do kraja vjeruje u pobjedu.
    narada108
  • Obrisan korisnik06.12.2015. u 01:44
    Bili su umorni od kupa protiv Zagreba i zato su izgubili!Naravno i zbog suca kojeg je Mamić delegirao iz Remetinca!
  • vjesu05.12.2015. u 23:37
    Iskreno me ne cude ove diskusije kad su i iz Dinamovog a i Hajdukovog tabora prije utakmice zaostrili retoriku. Realno, dugo nismo imali bolje sudenje na tekmi. Sto se tice crvenog kartona bicu isto realan i reci da nakon snimke nije bio opravdan iako sam u prvom trenutku i ja pomislio da je za... [više na forumu]