MAXtv Prva liga, 15. kolo, 30.10.2015, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1500
Suci: Ivan Bebek, Miro Grgić, Goran Pataki
1:0 Dinamo
Dinamo

Dinamo ponovno poražen, Modri nakon Rujevice pali i u Parku mladeži

Branimir Korać • petak, 30.10.2015.

50 utakmica u nizu Dinamo nije izgubio u HNL-u, ali nakon te velike serije, upisao je dva uzastopna poraza. Rijeka je zaustavila niz Modrih u prošlom kolu i svladala Dinamo golom Sharbinija u 90. minuti, a sada su Zagrepčani poraženi i u Parku mladeži gdje je bolji bio Split...

Jure Obšivač
60'
32
Miloš Đorđević
66'
20
Luka Grubišić
72'
Goran Sablić
4
(do 69')
Zoran Mamić

Još malo vjetra u leđa Hajduku i Rijeci dao je Split koji je svladao u Parku mladeži Dinamo s 1:0. Split je kaznio jalove Zagrepčane koji su napadali, ali nisu imali ideju kako probiti obranu domaćina koja je funkcionirala savršeno.

Bez prva tri izbora na stoperskim pozicijama, obrana je još jednom izgledala nesigurno, olako je ispala kod pogotka Splita, no niti prema naprijed Dinamo nije briljirao i problema je u konačnici bilo više.

Split je bio agresivniji, čvrst u duelu i u konačnici i precizan. Iskoristio je jednu pravu priliku, Petar Franjić nadmudrio je lakoćom Ježinu i osigurao sva tri boda.

Prvi je zaprijetio Dinamo i to u osmoj minuti kada je Šovšić ukrao loptu domaćoj obrani, Zagorac mu dobro zatvorio udarac, ali je pronašao Pjacu kojem splitski vratar sjajno brani.

Split je dosta prijetio preko Mršića iz prekida, ali Ježina je branio te njegove pokušaje i nije dozvolio pogodak. Sve do 38. minute kada mora po loptu u mrežu. Vidović je odlično proigrao Franjića, on došao sam pred Ježinu i lakoćom poslao loptu ispod njega.

U samoj završnici prvog dijela još malo loših vijesti za Dinamo, igru je morao napustiti Soudani koji se uhvatio za mišić te je vrlo brzo otišao u svlačionicu, a zamijenio ga je Junior Fernandes.

U drugom dijelu Goran Sablić posve je zatvorio prilaze svojem golu i svi napadi Dinama odbijali su se od obrambeni blok.

Do kraja susreta Dinamo nije uspio stvoriti onu pravu veliku priliku, pokušao je jednom Machado iskosa, ali to je bilo sve i domaćin uzima sva tri boda.

Susret je imao produžetak od čak devet minuta zbog prekida koji je potrajao dok se ukazivala pomoć Oremušu koji je stradao u dvoboju s Markom Pjacom.

• manga4801.11.2015. u 11:20
    Lakše se braniti i montirati. Poučak od Murinja nije vječan. Dinamo igra napadački nogomet i to je linija težeg otpora koji je riskantan i lakše ranjiv na bunkera. Ipak, igrači Dinama, pa i sto peri, na tržištu vrijede višestruko više od cijelih momčadi bunkeraša koji su problemu i protiv slabijih... [više na forumu]
    manga48
  • cameosis31.10.2015. u 11:31
    odlično, split se može ugurati na jedno od prva dva mjesta, ako nastave ovim putem!